Tipy na rekonštrukciu domácnosti sú veľmi aktuálne, keďže ani nestíhame sledovať ako sa menia všetky trendy okolo nás. V tomto článku sa zameriame na rýchle, lacné, no napriek tomu aj veľmi podstatné kroky, ktoré vám môžu pomôcť kompletne zmeniť atmosféru vášho interiéru. Hĺbková rekonštrukcia si samozrejme vyžaduje veľké množstvo financií a času. Pokiaľ má však konkrétna izba pevné základy s kvalitnou podlahou, stierkami, no nie ste spokojní s jej vzhľadom, pomôžeme vám popasovať sa s jej modernizáciou.

Tip číslo 1: Vymaľujte

Vymaľovanie miestnosti nie je finančne náročné. Vyžaduje si dosť vášho času, no napriek tomu ide o reálne rýchly a lacný krok k modernejšiemu priestoru. V minulosti sa steny maľovali na žiarivejšie farby, dnes prevláda biela, prípadne zemité farby. Pokiaľ vaše steny zvolíte v bielej a zemitých odtieňoch, celá miestnosť bude pôsobiť väčším dojmom, bude svetlejšia a omnoho modernejšia. Vo veľkom tak zdôrazníte jej potenciál a aj bez ďalších krokov budete mať dojem z kompletne nového priestoru.

maľovanie

Tip číslo 2: Predajte staré a investujte do nového

Ak máte staršie zariadenie, ktoré však ešte nie je kompletne zruinované, môžete ho skúsiť predať. Starý nábytok sa dá predávať na sociálnych sieťach a rôznych bazároch. Ide o skvelý obchod, pretože si tu rovnako môžete nájsť skvelé nové lacné kúsky a rovnako sa zbaviť aj vašich starých, ktoré už nechcete používať. Ide o ekonomický a ekologický ťah, ktorý je skvelý pokiaľ nechcete investovať do vašej prerábky veľké množstvo financií. Vyžaduje si to síce trochu času, no žiadnu vstupnú investíciu. Je však potrebné s potenciálnymi zákazníkmi komunikovať.

Tip číslo 3: Prelakujte starý nábytok

Ako sme už spomínali maľovanie, skvelá alternatíva na vylepšenie starého nábytku je jeho prelakovanie. V súčasnosti je veľmi obľúbený aj vzhľad starého nábytku, ktorý môžete docieliť rôznymi nátermi. Nábytok tak dostane druhú šancu a vaša miestnosť bude opäť kompletne odlišná. Rovnako je možné nábytok aj oblepiť rôznymi formami tapiet na nábytok, ktoré sa aplikujú rýchlo a jednoducho a dodajú vášmu nábytku kompletne nový vzhľad.

Tip číslo 4: Zbavte sa zbytočností

Veľa z nás má asi tendenciu zhromažďovať veľké množstvo suvenírov, drobností a malých dekorácií, ktoré však postupne zaberajú viac a viac miesta. V súčasnosti je nesmierne moderný minimalizmus a tak už len odstránením nadmerného množstva dekorácií môžete docieliť nádherný, moderný a minimalistický vzhľad. Snažte sa veci odkladať z dohľadu, aby vznikli čisté priestory a jednoduché línie, ktoré sú práve základom minimalistického zariaďovania. Reorganizácia vám tiež pomôže zbaviť sa chaosu vôkol vás a podporí vašu rekonštrukciu.

minimalistické zariadenie

Tip číslo 5: Vkusné dekorácie podporia rekonštrukciu

Naopak je skvelé zriadiť si pár kvalitných, praktických a útulných dekorácií. Praktickým kúskom, ktorý priestoru dodá množstvo útulnosti je stojaca lampa. V obývačke je skvelým pomocníkom a rovnako je aj nesmierne štýlová. Veľmi moderné sú aj rôzne obrazy v rámikoch naskladané vedľa seba. Takéto nástenné galérie môžu obsahovať vaše fotky, prípadne vaše obľúbené umenie. Vždy dbajte na to, že menej je viac a snažte sa dopriať si kvalitné dekorácie, ktoré môžete pri bežnom živote aj využívať, nielen na nich utierať prach.