Ekologickejšia domácnosť je v súčasnosti asi prianím každého z nás. Okrem toho, že sa snažíme si život čo najviac uľahčovať, nemali by sme zabúdať ani na starostlivosť o našu prírodu. Dnes je to už omnoho jednoduchšie pretože existuje veľa alternatív, ktorými môžete svoj domov urobiť ekologickejším. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ktoré kroky vás privedú k ekologickej forme vedenia vašej domácnosti.

Domácnosť a separovanie

Tento tip vás asi veľmi neprekvapí, pretože je už priamou súčasťou našich životov. Je len málo ľudí, ktorí svoj odpad netriedia. Pokiaľ chcete aby ste vaša domácnosť bola ešte ekologickejšia môžete tiež triediť biologický odpad. Ideálny je kompost na záhrade, ktorý môžete neskôr využiť aj na hnojenie záhrady. V bytoch môžete využívať rôzne kompostové kontajnery, ktoré poslúžia ako výborná alternatíva záhradného kompostu.

LED žiarovky

led žiarovka

Ďalšou drobnosťou, ktorú môžete zaradiť do svojej domácnosti sú LED žiarovky. Pokiaľ sa v tejto sfére nevyznáte, LED žiarovky sú omnoho ekologickejšie ako klasické žiarovky. Je to najmä tým, že sú úsporné, vďaka čomu dlhšie vydržia. Sú vhodné do všetkých priestorov a taktiež existujú aj rôzne varianty vonkajšieho LED osvetlenia. Zároveň ani prvotná investícia nemusí byť priveľká, pretože pri ich nákupe môžete využiť 123led zľavy.

Solárne panely

Solárne panely dnes už nie sú tabu a predstavujú výbornú alternatívu pre ekologickejšie vykurovanie. Využívanie solárnej energie je síce v našich zemepisných šírkach obmedzené ročnými obdobiami, no napriek tomu je efektívne. Ide o uľahčenie vášho života, ušetrenie a zároveň aj kompromis pre prírodu. Solárne panely sa dajú dokonca nakupovať aj priamo prostredníctvom internetových obchodov, pričom máte možnosť uplatňovať Ecoprodukt zľavy.

Eko drogéria

Veľký pozor by sme si mali dávať aj na produkty, ktoré do prírody vypúšťame. Prostredníctvom našej kanalizácie, ale aj iných činností sa často najmä do vôd dostávajú znečisťujúce látky, ktoré sú pre prírodu škodlivé. Eliminovať môžeme takéto produkty napríklad používaním ekologickejších produktov. Nakupovať môžete takéto kvalitné produkty aj s využitím MyAustria zliav.

Ekologickejšie nakupovanie

Ekologickejšia domácnosť

Keďže sme konzumnou spoločnosťou často sa stáva, že nakupujeme aj nad svoje skutočné potreby. Následkom je potom množstvo zbytočného jedla, ktoré vyhadzujeme, oblečenia, ktoré nenosíme a plastov, ktoré zahodíme. Je preto nevyhnutné aby sme sa naučili nakupovať rozumnejšie a teda aj šetrnejšie k prírode a k našej peňaženke.

Prvou dôležitou vecou je nakupovať s mierou čo sa týka potravín, oblečenia, elektroniky aj všetkého ostatného. Naučme sa nakupovať racionálne množstvá produktov, ktoré sme reálne schopní využiť. Pri nákupe je samozrejme dobré používať textilné nákupné tašky, či obaly na ovocie, aby sme eliminovali množstvo plastov. Široký výber takýchto produktov nájdete na internetovom obchode Valachshop, kde môžete tiež uplatňovať zľavy.

Pokiaľ si osvojíte takéto základy ekológie vo vašej domácnosti, určite pomôžete nielen prírode, ale aj svojej finančnej situácii. Všetko, ale chce svoj čas. Začínajte zľahka, nakúpte si plátené tašky, kovové slamky, či iné ekologické produkty a naučte sa žiť čo najviac v súlade s prírodou.