Manikúra je dôležitá pre zdravie našich nechtov, ale tiež aj z estetického hľadiska. Veľa ľudí vyhľadáva na manikúru prevažne odborníkov, ktorí síce odvedú dobrú prácu, ale niekedy môžu takéto pravidelné návštevy liezť hlboko do peňaženky. My vám prinášame postup úpravy vašich nechtov z pohodlia domova, ktorý zvládne každý. Budete sa tak môcť tešiť z upravených nechtov a teda aj celých rúk a navyše ušetríte množstvo peňazí. Ako na dokonalú manikúru doma?

Postup úpravy nechtov

V prvom rade je dôležité, pokiaľ máte nalakované nechty, sa zbaviť akýchkoľvek zvyškov laku. Ideálnou kombináciou je odličovací tampón spolu s účinným odlakovačom. Odvedú prácu rýchlo a efektívne a nechty budete mať pripravené na ďalšie úpravy. Okrem laku na nechty môžu byť vaše nechty poznačené aj nečistotami, ktoré je logicky tiež potrebné odstrániť. Vyčistite si dôkladne najmä plochu za nechtami, kde sa nečistoty môžu usadzovať. Po dôkladnej príprave nechtu na manikúru už môžeme prejsť k samotnému postupu.

lakovanie nechtov

Na začiatok úprav je potrebné si nechty ostrihať. Pokiaľ nechcete skracovať dĺžku, môžete ich jednoducho upraviť pilníkom do požadovaného tvaru. Tvary nechtov môžu rôzne podporiť aj estetiku vašich prstov. Napríklad krátke nechty v kockovitom tvare môžu zjemniť dlhé a úzke prsty. Naopak dlhšie nechty sú vhodné pre krátke a tučnejšie prsty. Takýmto spôsobom viete ovplyvniť aj samotný výzor vašich rúk. Pri úprave tvaru je pravidlom, že by sa nechty mali čo najviac podobať, aby pôsobili jednoliato.

Po úprave tvaru si napustite misku teplou vodou s kvalitným mydlom. Vymočte si niekoľko minút prsty, aby ste zmäkčili pokožku v okolí nechtov. Následne použite krém, ktorý jemne vmasírujte na kožičku v okolí každého nechtu. Počkajte pár minút a s použitím „zatlačovača kožičky“ zatlačte kožu v okolí každého nechtu, aby ste docielili čo najdokonalejší vzhľad.

Takto upravené nechty si zaslúžia trochu relaxu a masáže. Použite váš obľúbený krém na ruky a jemne ich masírujte. Veľmi dobrou alternatívou sú aj rôzne aromatické olejčeky, ktoré zároveň pohladia vaše zmysly a rozmaznajú vašu pokožku.

Posledným krokom je precízne nanesenie vášho obľúbeného laku na nechty, prípadne si môžete nechty nechať aj prirodzene a budú pôsobiť omnoho upravenejším dojmom.

starostlivosť o ruky

Manikúra PRO tipy

Pri manikúre je dôležité, aby ste dbali na precíznosť a detailnosť celého postupu. Len tak môžete docieliť naozaj dokonalú manikúru. Urobte si v pohodlí domova čas pre seba a doprajte svojim rukám príjemnú starostlivosť.

Pre lepšiu výdrž laku je veľmi dobrou alternatívou zvoliť kvalitný podklad a topcoat. Podklad pripraví necht na aplikáciu laku a tiež predlžuje jeho výdrž. Topcoat zas upravuje vrchnú vrstvu laku a tiež sa zameriava aj na predĺženie výdrže laku.

Pri lakovaní nechtov aplikujte vždy toľko vrstiev, aby bol lak jednoliaty a farba výrazná. Veľmi dôležité je tiež, aby ste lak starostlivo nanášali až na konce nechtov, kde sa najčastejšie odlupuje.

Chodíte na manikúru k profesionálovi alebo si ju robíte doma samy? Akú formu manikúry preferujete? Prečo je podľa vás manikúra dôležitá? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!