Zvoliť správnu kozmetiku je pre správne nastavenie starostlivosti o vašu pleť veľmi dôležité. Výber správnych kúskov môže byť však náročný, najmä pre dámy, ktoré nemajú v tejto oblasti veľa skúseností. Ako teda zvoliť správnu kozmetiku pre váš typ pleti a docieliť tak prvotriednu starostlivosť?

Určte správne váš typ pleti

Na určenie typu pleti neexistuje asi žiadne overené pravidlo. Pokiaľ sa však o svoju pleť pravidelne staráte mali by ste mať prehľad o tom, či je suchá, mastnejšia, zmiešaná alebo normálna. Svedčí o tom najmä stav vašej pleti. Napríklad ak často mávate šupinky, vaša pleť je suchá, naopak ak sa lesknete a máte sklony k akné a čiernym bodkám, vaša pleť je mastná.

Veľmi špecifický typ pleti je citlivá pleť. Často reaguje negatívne na rôzne kozmetické prípravky a je oveľa náchylnejšia. Dámy v staršom veku majú pleť zrelú a suchšiu s náznakmi vrások. Samozrejme na určenie typu pleti môžete podstúpiť aj niektoré procedúry, ktoré ponúkajú kozmetičky, ale aj niektoré spoločnosti.

správnu kozmetiku

Príkladom je napríklad spoločnosť Yves Rocher, ktorá takéto služby poskytuje a vy si vďaka tomu môžete lepšie vybrať produkty pre starostlivosť o vašu pleť. Pri nákupe online máte navyše k dispozícii Yves Rocher zľavy, ktoré vám umožnia ušetriť.

Ako zvoliť správnu kozmetiku pre mastnú pleť?

Základným pravidlom pri voľbe produktov pre mastnú pleť je určite nevysušovať ju. Často sa u dám osvedčilo, jej naopak dodávať dostatok hydratácie vo forme rôznych hydratačných olejov. V starostlivosti o pleť sa zameriavajte najmä na produkty, ktoré sú označené práve pre mastnejšiu pokožku, ale nemusí to byť vždy pravidlo.

Mastná pleť zvyčajne trpí aj veľkým množstvo čiernych bodiek, na ktoré veľmi dobre platia zlupovacie masky. Pokiaľ budete produkty na vašu mastnú pleť nakupovať prostredníctvom internetu, môžete využiť napríklad internetový obchod Notino.sk. Sortiment pri vyhľadávaní môžete priamo filtrovať a tak sa vám budú zobrazovať len produkty vhodné na mastnú pleť. Taktiež môžete pri nákupe využiť Notino zľavy.

Správna kozmetika pre suchú pleť

Suchá pleť potrebuje najmä dostatok hydratácie. Je veľmi dôležité každodenne používať krém, ale vhodnou alternatívou sú aj spomínané hydratačné oleje, ktoré sú vyrábané z prírodných extraktov. Pleť nedráždia a dodávajú jej pružnosť a hebkosť. Určite by im dámy so suchšou pleťou mali dať šancu a pri ich nákupe vyskúšať aj Prezdravie zľavy. V podstate je základom starostlivosti hydratácia, rovnako ako aj pri zrelšej pleti.

Zmiešaná pleť

Zmiešaná pleť sa najčastejšie vyznačuje T-zónou. To znamená, že oblasť čela, nosa a niekedy je brady je mastnejšia a zvyšok tváre normálny, či suchší. Môže samozrejme ísť aj o iné kombinácie. Je preto veľmi dôležité pleti dodávať hydratáciu, ale tiež zvoliť produkty, ktoré najmä mastnejšiu T-zónu dôkladne vyčistia. Odporúčame bahenné masky, ale aj zlupovacie. Dobrým pomocníkom môže byť aj peeling.

pleťový olej

Normálna pleť

Normálna pleť väčšinou nemá žiadne výrazné problémy až na tie spôsobené hormonálnymi zmenami, či vonkajšími podnetmi. Napriek tomu je veľmi dôležité, aby ste sa o ňu dôkladne starali. Určite by ste si mali, rovnako ako všetky ostatné typy pleti, čistiť pleť ráno aj večer a raz, či dvakrát za týždeň si dopriať masku na pleť. Veľmi dobré je tiež aspoň raz do mesiaca ísť na kozmetickú procedúru, zaujímavé nájdete na Zľavadňa.sk, kde ich môžete nakupovať so Zľavadňa zľavami.

Zhrnutie?

Starostlivosť o akúkoľvek pleť je veľmi dôležitá. Pre všetky typy pleti je nesmierne výhodné užívanie kolagénu, ktorý jej dodáva pružnosť a hebkosť. Kolagén môžete nakupovať napríklad aj s IncaCollagen zľavou. Základom starostlivosti o každú pleť by však malo byť dôkladné odličovanie, čistenie čistiacim gélom, hĺbkové čistenie pleťovou maskou, používanie hydratačného krému a mesačná návšteva kozmetického salóna.