Masáž je relaxačná aktivita, ktorá môže mať v pravidelných intervaloch na ľudský organizmus blahodarné účinky. Rovnako totiž vplýva na mentálne aj na fyzické zdravie organizmu a tiež na stabilitu a držanie tela. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, aké účinky môže pre vás mať masáž, pokiaľ ju navštevujete pravidelne.

Psychické zdravie

relax

Jednou z najväčších výhod je určite relaxácia, ktorá je s masážou bezprostredne spojená. Relax je pre správne fungovanie nášho organizmu po fyzickej aj psychickej stránke veľmi dôležitý, no množstvo ľudí v súčasnosti na jeho praktikovanie zabúda. Uvoľňuje napäté svalstvo a taktiež môže pomôcť uvoľňovať aj stres a psychické napätie. Takáto relaxačná kúra, ktorú budete pravidelne praktikovať má tak množstvo pozitívnych vplyvov na vaše mentálne zdravie.

Eliminuje depresívne stavy a stavy úzkosti. Taktiež má masáž obrovský vplyv aj na kvalitu nášho spánku. Pomáha eliminovať nespavosť, znižuje intenzitu migrén. Je to aj vďaka uvoľňovaniu napätia spôsobeného stresom. Podporuje správne fungovanie mozgovej činnosti. Taktiež pomáha uvoľňovať napätie, ktoré sa často hromadí v určitých častiach tela.

Fyzické zdravie

Mentálne zdravie ovplyvňujú masáže skôr nepriamo. Fyzické zdravie je však pravidelnou masážou ovplyvňované intenzívne. Uvoľňovanie svalstva je dôležité pre ľudí so sedavou prácou, ale aj pre aktívnych športovcov. Prináša lepšiu regeneráciu svalstva a tým podporuje aj lepšiu formu relaxácie. Pravidelná masáž tiež môže ovplyvňovať trávenie.

Ideálna je tiež masáž pre ľudí trpiacich kŕčovými žilami, či celulitídou a striami. Masáž totiž pomáha správnej cirkulácii krvi a obehového systému. Poškodená svalové vlákna sa rýchlejšie vstrebávajú a tiež sú vyššie dodávky kyslíka. Taktiež je posilňované aj odplavovanie toxínov, teda môže lepšie odvádzať odpadové látky z jednotlivých orgánov a tkanív.

Veľa výhod má masáž aj pre športovcov, už kvôli spomínaným prvkom urýchlenia regenerácie. Taktiež sú svaly viac obohatené o nutričné látky, vďaka lepšej prekrvenosti, skôr sa zregenerujú a tým prinášajú rýchlejší návrat k tréningom. Masáž teda predstavuje pre športovcov ideálny spôsob relaxácie, ktorý môže mať aj množstvo iných benefitov.

Taktiež môžu masáže pomáhať pri prevencii niektorých chorôb, doliečovaní. Vo všeobecnosti masáže posilňujú organizmus a tiež aj imunitu. Treba si však dať pozor pri akých ochoreniach by ste na masáž nemali ísť.

masáž

Slovensko a masáž?

Masážnych centier môžete na Slovensku nájsť nespočetné množstvo. Avšak pokiaľ chcete získať prehľad o overených masážnych salónoch, môžete si prezrieť stránky Zľava dňa. Tu totiž nájdete aj rôzne vouchery na zľavu, vďaka čomu si môžete masáž užívať za skvelé ceny. Určite pokiaľ chcete vyskúšať pravidelné masáže, odporúčame vyskúšať portál Zľava dňa a rovnako aj uplatniť Zľava dňa zľavy.

Čo sa týka intervalov, intenzity a voľby správnej masáže, určite by ste ju mali diskutovať najmä s masérom. Časová frekvencia vašich návštev by mala zodpovedať vašej záťažovej aktivite a preto pokiaľ máte záujem o pravidelné masáže, určite by ste mali takéto podrobnosti konzultovať.

Chodíte na masáž? Aké masáže by ste odporučili? Čo pre vás znamená masáž? Ako často si ju doprajete?

Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!