Nákup na internete má množstvo výhod a preto aj čím ďalej tým viac ľudí k nemu inklinuje. Ešte stále je však dôležité pri tomto spôsobe nakupovania byť obozretní a nenechať sa oklamať. Ako nakupovať bezpečne na internete a na čo si treba dávať pri takomto nákup pozor?

Šifrované spojenie

Prvým a veľmi jednoducho rozpoznateľným znakom je šifrované spojenie pri platbe. Šifrované spojenie vám zaručuje, že vaše údaje ostanú v bezpečí a nikto ich nemôže zneužiť. Overiť si ho môžete jednoducho a to ak pri adrese webu na hornej lište vidíte zámok. Po kliknutí na tento zámok sa dokonca môžete dozvedieť viacero informácií ohľadom certifikátu bezpečnosti danej internetovej stránky.

Pokiaľ nakupujete je tiež dôležité, aby ste na stránky nešli cez rôzne prelinky. Do mailu nám totiž často chodí spam a rôzna nebezpečná pošta, ktorá môže napodobniť stránky a obrať vás o veľké sumy peňazí.

bezpečný nákup

Hodnoverné informácie

Každý internetový obchod, ktorý je bezpečný a dôveryhodný vám poskytne o prevádzkovateľovi všetky potrebné informácie. Nie je predsa čo skrývať a vy sa tak môžete dostať k zaujímavým informáciám. Tiež je dôležité, aby ste pri prezeraní stránok internetových obchodov používali kritické myslenie, ktoré nám často pri badaní zľavnených cien odchádza. Nenechajte sa nalákať na extrémne nízke ceny, či nesplniteľné sľuby. Uvažujte triezvo a zisťujte si hodnovernosť podaných informácií.

Neverte všetkému čo vidíte a snažte sa získať reálne informácie ohľadom produktov ich kvality, spôsobu výroby, či originality, aby ste si mohli byť istý, že nakupujete overené produkty. Navyše majú internetové obchody, ktoré sprostredkúvajú originálne produkty aj množstvo certifikátov. Tie sú hodnoverným zdrojom informácií ohľadom bezpečnosti nákupu.

Recenzie

Recenzie sú ďalším výborným zdrojom informácií ohľadom dôveryhodnosti internetového obchodu. Portály ako napríklad Heureka prinášajú službu overené zákazníkmi, kde môžu uverejňovať recenzie len reálni zákazníci tohto internetového obchodu. Vďaka tomu môžete získať množstvo relevantných informácií ohľadom kvality služieb a produktov konkrétneho internetového obchodu z pohľadu bežných zákazníkov. Na recenzie môže reagovať aj samotný obchod a tak môžete vidieť spôsob komunikácie so zákazníkom.

recenzie

Ako na bezpečný nákup?

Medzi všeobecné pravidlá určite patrí vyhľadávať si internetové obchody, ktoré sú overené. Pri nákupe značkových produktov, prípadne šperkov určite hľadajte aj certifikáty. Bezpečnosť internetového obchodu overujte prostredníctvom recenzií, certifikátov, či vyhľadávaním relevantných informácií. Nevyhľadávajte najlacnejšie obchody a snažte sa pri nákupe kriticky myslieť. Ak všetky tieto kroky splníte, môžete si už len užívať výhody nákupu na internete.

Výhody nákupu

➕ Môžete nakupovať kedykoľvek sa vám zachce prostredníctvom pár kliknutí.

➕Pri nákupe si môžete vyberať spôsob platby a dopravy.

➕Máte široký výber sortimentu.

➕KOMFORT

➕Ušetríte nespočetné množstvo času a peňazí.

Nakupujete často na internete? Aké internetové obchody využívate na nákup najradšej? Ako si vyberáte obchody, ktoré sú podľa vás bezpečné? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch.