Už v minulosti sa začali používať zľavové kupóny, ktoré sme vystrihovali z letákov a časopisov. Takto vystrihnutý kupón ste pri nákupe využili ako zľavu, alebo sa zbierali a mohli ste vyhrať nejakú cenu.

Momenátlne ste asi  už zaregistrovali, že rôzne internetové stránky a značky propagujú rôzne zľavové kupóny a kódy.  Na základe nich si môžete uplatniť rôzne zľavy. Ide o formu marketingu, ktoré je výhodná pre predajcu rovnako ako pre kupcu. Preto pre vás prinášame informácie o tomto marketingu, vďaka ktorému môžete získať zaujímavé benefity.

Tento druh marketingu sa uplatňuje aj na základe spoluprác s rôznymi známymi osobnosťami, či influencermi. Práve preto na sociálnych sieťach ako intagram môžeme vidieť cez mnohých ľudí ponúkané zľavové kódy. Niekedy však nie je na škodu ich využiť, pretože môžu mať na vaše nakupovanie pozitívny vplyv.

Veľmi dôležité je upozorniť, že na získanie zľavových kupónov a kódov nie je potrebná žiadna registrácia ani žiadna zdĺhavá procedúra. Používajú sa veľmi rýchlo a jednoducho a prinášajú šikovné zľavy vo vašich obľúbených e-shopoch.

AKO UPLATNIŤ ZĽAVOVÉ KÓDY?

Pokiaľ sa dostanete k zľavovému kódu, ktorý vás zaujal a chcete ho uplatniť na svoj nákup máme tu pre vás jednoduchý postup.

 1.  Prvým krokom je teda výber vhodného zľavového kódu. Je dôležité pozrieť si či kód nie je určený len na limitované produkty a aká je hodnota zľavy, ktorú poskytuje.
 2. Následne kliknite na tlačidlo „zobraziť kód“ a zobrazí sa vám znenie daného kódu. Pokiaľ čerpáte kód zo sociálnych sietí, väčšinou je priamo napísaný pod určitým prípsevkom alebo na príbehu používateľa.
 3. Prejdite do konkrétneho e-shopu.
 4. Pri platbe produktu pozorne sledujte jednotlivé údaje a do správnej kolónky napíšte zľavový kód.

Takýmto spôsobom bude zľava odčítaná a vy jednoducho a rýchlo ušetríte. Treba však byť opatrný a zľavový kód napísať na správne miesto. Tiež netreba zabudnúť, že sa píše až v sekcii platby, nie skôr. 

KDE NÁJDETE ZĽAVOVÉ KÓDY?

Ako bolo vyššie spomenuté v súčasnosti môžete zľavové kódy na viacerých miestach. Prvým miestom sú stránky ako práve naša, ktoré vám ponúkajú zľavy na jednotlivé e-shopy. U nás ich máte prehľadne rozdelené dokonca aj s popismi daného obchodu a ich sortimentom. Často sa zameriavame aj na históriu a samotnú koncepciu stránky. Okrem toho však existujú aj iné stránky ako zľavobook.sk, kupón a zľavy, či ako si zarobiť peniaze. Pre české eshopy existuje napríklad slevyaprácenadoma.cz.

Druhou alternatívou sú samotné obchody. Niekedy priamo na stránkach majú ponuky na zľavové kódy alebo kupóny, ktoré môžete uplatniť. Častejšie však ide o výpredaje sezónnych kúskov, či posledných kusov. Tiež môžete zísakť vernostné bonusy a zľavy pri opakovaných nákupoch, alebo darčeky pri nákupoch vyššej cenovej kategórie.

Novinkou je, že v rámci spoluprácí ponúkajú e-shopy celebritám, blogerom a influencerom možnosť ponúknuť vám zľavu. Aj tieto typy zľavových kódov sú veľmi využívaným marketingovým ťahom. Takéto typy zľavových kódov nájdete najmä na sociálnych sieťach,či  blogoch. Výhodou takýchto spoluprácí je, že daný človek odskúša internetový obchod a jeho produkty a na základe toho ho odporučí, alebo ho neprezentuje. Takto dostanete zľavu zároveň s recenziou, čo vám pomôže pri vašom nákupe.

Nezabúdajte, že si treba vždy dôkladne pozrieť pre aké e-shopy alebo produkty sú zľavy určené, aby ste predišli nedorozumeniam. 

AKO UPLATNIŤ ZĽAVOVÉ KUPÓNY?

Zľavové kupóny sú menej rozšírené a nachádzajú sa predovšetkým na stránkach, ktoré sú na kupóny orientované alebo na konkrétnych e-shopoch. Často vám e-shopy pri nákupe ponúknu zľavu na ďalší nákup.

 1. Prvým krokom je vybrať si zľavu, ktorá vám vyhovuje.
 2. Po kliknutí na získaj zľavu sa dostanete priamo na e-shop, kde si zľavu na vybrané produkty môžete uplatniť

Takýmito zľavovými kupónmi môžete uplatniť zľavu rôznych hodnôt a tým ušetriť, čo najviac. Pokiaľ chcete ušetriť veľmi výhodné je aj sledovať výpredaje napríklad na konci sezóny. Okrem toho sú veľmi výhodné ponuky aj počas black friady (čierneho piatku), kedy takmer všetky obchody ponúkajú výrazné zľavy.

NA ČO SA DAJÚ ZĽAVOVÉ KÓDY A KUPÓNY UPLATNIŤ?

Zľavy môžete uplatniť na široký sortiment produktov jednotlivých e-shopov. Či už ide o oblečenie, kozmetiku, ale v súčastnosti sa dajú využívať aj na výraznejšie drahšie položky. Medzi takéto položky patrí napríklad cestovanie, či rôzne procedúry alebo elektronika.

Zľavové kupóny a kódy môžu byť určené na percentuálnu zľavu, či peňažnú zľavu. Veľakrát sa však zameriavajú aj na dopravu zdarma, alebo inú výhodu poskytnutú samotným e-shopom. Môže sa stať, že sú obmedzené len nákupom nad určitú sumu, či dátumom a aj na tieto skutočnosti si treba dať pozor.

VÝHODY POUŽÍVANIA ZĽAVOVÝCH KUPÓNOV A KÓDOV

Zhrňme si teda výhody zľavových kupónov a kódov.

 • Vďaka nim môžete nakupovať lacnejšie. Toto je asi  najdôležitejšou výhodou a zároveň celou koncepciou tohto nápadu. Prečo teda pri bežnom nakupovaní neušetriť aspoň pár eur? 
 • Ich uplatnením pre vás nevyplývajú žiadne povinnosti. Naozaj sa z použiatia zľavového kupónu nezaväzujete k žiadnemu ďalšiemu nákupu ani propagácii, takže len získate.
 • Na ich použitie sa nemusíte registrovať, ani absolvovať žiadnu kontrolu. Z toho pre vás vyplýva, že ste anonymným používateľom stránky a teda od vás nemá čo požadovať. Môže vás akurát informovať o zľavách a výpredajoch.
 • Sú poskytnuté bez výnimky každému. Nie sú určené len pre stálych zákazníkov a nie je to ani odmena za zbieranie bodíkov, ide len o jednorázovú zľavu.
 • Postup použitia jednotlivých zliav je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý. Pokiaľ nie ste technický typ, ani to by vás pri zadávaní kódov, či využívaní kupónov nemalo odradiť. Je to jednoduché a s naším postupom to zvládne každý.

Práve tieto dôvody by vás mali presvedčiť, že používanie kupónov nie je nič zlé. Ide práve o zlepšenie nakupovania pre vás, získanie odmien, zliav, či iných benefitov. A to všetko zadarmo a bez žiadnych komplikácií.

Pokiaľ teda chcete ušetriť prejdite priamo na stráku www.couponezone.sk a z širokého výberu kupónov si nájdite ten správny pre vás 🙂

Alebo si prečítajte článok o darčekových poukážkach.