Ak je váš denný program neustále nabitý bez možnosti oddychu, udržať si zdravé návyky môže byť náročné. Stres a zaneprázdnenosť nemusia byť jediní spoločníci, ktorých so sebou prinášajú každodenné povinnosti. Zdravý životný štýl môžete mať aj bez ohľadu na to, ako komplikovane vyzerá váš rozvrh. Kde začať?

Večerné vyjedanie? Radšej zdravý obed!

Určite ste už zažili skúsenosť s nočným zakrádaním sa do chladničky. Kvôli namáhavému pracovnému dňu nebol čas na obed, nie to ešte na večeru v rozumnom čase. Mali by ste však vedieť, že strava na noc zaťažuje žalúdok a počas spánku tiež nemá dostatok priestoru na trávenie. Tuky sa ukladajú rýchlejšie a navyše vám môže prísť nevoľno, predovšetkým ak stávate skoro ráno.

Ako vyriešiť tento problém? V oblasti jedla si určite striktné pravidlá. Keď hodiny ukazujú čas obeda, dajte povinnosti bokom. Myseľ nastavte tak, aby momentálna a jediná priorita bola zdravá, výživná strava. Pokiaľ ste si obed z domu nezabalili, pretože nebol čas na varenie, vždy je tu možnosť donášky jedla. Cez bistro.sk – zľavové kupóny nájdete reštaurácie s ponukou podľa vašich preferencií, kde pri využití zľavového kódu ušetríte.

Čas na cvičenie: Drobné kroky k lepšej kondičke

Na prvý pohľad sa môže zdať nemysliteľné, nájsť si čas na pravidelné cvičenie, alebo návštevu najbližšieho fitness centra. Avšak aj zdravý životný štýl takéhoto typu sa dá určitým spôsobom splniť. Značíte si svoje pracovné povinnosti do kalendára? Pridajte si posilňovňu do zoznamu a vnímajte ho ako ďalšiu vec, ktorú musíte za daný deň splniť. Domáce cvičenie nie je samo o sebe náročné, no je potrebné prísť na systém, ako sa k nemu denne prinútiť.

Väčšina ľudí pravdepodobne nenájde zvyšnú energiu na cvičenie po práci a preto na to treba ísť z druhého konca. Ráno pred robotou si na cviky vyčleňte len obyčajných 15 minút – ani viac, ani menej. Nevyberajte sa hneď najťažšou cestou pálenia kalórií – na internete nájdete aj zábavné formy cvičenia. Ide napríklad o zumbu do rytmu obľúbených pesničiek, pričom novým trendom sa stali tance z klasických Disney rozprávok. Zvoľte si možnosť, ktorá vás rozveselí a nabudí. Určite si svoje tréningové ciele s cvičebnými a posilňovacími pomôckami so zľavou na homegym.sk.

Naučte sa zvládať úroveň stresu

Nachvíľu sa zastavte a prehodnoťte svoje priority. Sú naozaj také dôležité, aby ste nad ne nemohli uprednostniť chvíľu pre seba? Je zrejmé, že v práci sa takto nedá vždy uvažovať, no čo tak doma? Vzali ste na seba príliš veľa zodpovednosti? Ak áno, obmedzte povinnosti v prospech toho, aby ste viac času venovali svojmu zdraviu – koniec koncov, máte ho len jedno. Doprajte si starostlivosť o svoje telo a myseľ napríklad cez wellneo.sk – zľavové kódy.

Pozitívne myslenie zmierňuje hladinu stresu a vyčerpania. Berte do úvahy túto radu a keď prídete domov, urobte za pracovným dňom hrubú čiaru. Ak si vyčistíte myseľ, uľahčí to cestu k zdravému životnému štýlu. Ako ale navodiť hlavu plnú myšlienok na pozitívnu vlnu?

  • Premýšľajte o tom, ako si užijete najbližší voľný deň
  • Doma si vytvorte relaxačnú atmosféru – sviečky, hudba, víno, kniha
  • Pomyslite na peniaze ktoré ušetríte, keď si prestanete objednávať nezdravé jedlá

Zdravý životný štýl: Doprajte si odmeny

Motivácia k zdravotnému štýlu vedie aj cez systém odmeňovania. Keď v daný deň splníte zoznam „zdravých povinností“ odmeňte sa niečím, čo máte radi (okrem nezdravého jedla). Pravidelne ste cvičili? Za odmenu si oddýchnete pri obľúbenom televíznom programe, ktorého pozeranie ste kvôli nedostatku voľného času odkladali. Porozmýšľajte, čo by vám urobilo radosť – je to nové tričko, alebo topánky? Cez CCC – zľavové kupóny sa môžete odmeniť párom kvalitných topánok so zľavou.

Na záver nesmieme vynechať hádam najdôležitejšiu činnosť a tou je spánok. Dospelý človek potrebuje pre optimálne fungovanie približne sedem, až deväť hodín spánku. Jeho nedostatok môže viesť k nemalým zdravotným problémom. Najhoršie, čo môžete urobiť, je podpora bdelosti za pomoci enormného množstva kávy, alebo energetických nápojov. Doprajte si kvalitný spánok a do postele choďte v primeranej večernej hodine.