Nakresliť pekný obrázok si vyžaduje značné množstvo zručnosti a tiež aj praxe. Aj celkom jednoduché objekty vo forme stabilných predmetov je ťažké zachytiť v reálnej podobe. Na druhej strane živé objekty ako človek, či napríklad zvieratá je pre bežného človeka zachytiť na papier nesmierne zložité. Viete napríklad ako nakresliť psa zajaca, či prasiatko? Náš postup je zaručený rovnako pre malých aj veľkých!

Ako sa kreslí pes?

Psa môžeme kresliť rôznymi spôsobmi. Najprv je dôležité určiť si typ kresby. Rozlišujeme napríklad realistické kresby a detské kresby, pričom omnoho jednoduchšie sú detské “animované postavičky”. Rovnako je tiež podstatné určiť si akú techniku na kresbu použijeme, keďže je možné realizovať kresbu ceruzkou, vodovými farbami, pastelkami, či temperkami. Teraz, ale už poďme na samotný postup.

Kreslený pes

V prvom rade sa zameriame na detské kresby psa, ktoré nie sú také podrobné ani realistické. Na začiatok je dôležité uvedomiť si, akú stavbu tela má pes. Jeho telo v skratke pozostáva z viacerých častí – hlava, krk a trup. Všetky si môžeme predstaviť ako ovály rôznych veľkostí. Následne tvoria telo psa aj chvost a končatiny. Veľmi zjednodušený návod na kreslenie psa z boku potom môže vyzerať napríklad takto?

ako kresliť psa
zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/656258976942409068/

Často však kreslíme psa spredu v sede, čo patrí aj medzi základné postoje a povely, ktoré sa psy učia. Aj pri tomto postupe treba dbať na základnú stavbu tela. Začíname vždy hlavou, kde pridáme aj uši a ňufák. Následne doplníme trup a končatiny. Obrázok by ste mali doplniť o detaily, v tomto prípade pokojne animovaného charakteru. Omnoho lepšie to uvidíte na obrázkovom postupe ?

ako nakresliť psa
zdroj: https://spuntik.zoznam.sk/cl/1000723/1539539/Takto-jednoducho-naucite-dieta-kreslit
? Tip pre vás: Ak sa chcete naučiť kresliť zvieratká, môžete siahnuť aj po zaujímavých mobilných aplikáciách, ktoré vám pri učení pomôžu.

Ako nakresliť psa krok za krokom

Okrem animovaných postavičiek si teraz spolu prezrieme postup ako kresliť psa realisticky. Môžete tak s využitím vlastnej kreativity vytvoriť naozaj krásne obrázky a doplniť ich rôznymi zaujímavými tvorivými technikami. Realistická kresba psa má rovnako ako tá detská základ v jednoduchých tvaroch, ktoré zobrazujú základnú stavbu tela. Následne by ste však mali čo najdetailnejšie zachytiť jednotlivé črty konkrétneho plemena.

realistická kresba psa
zdroj: http://kreslenie.sk/kreslime-psov/
kreslený pes
zdroj: https://vino-lab.ru/sk/wine/sobaki-narisovannye-prostym-karandashom-kak-narisovat-sobaku-karandashom/

? Tip pre vás: Ešte stále je to príliš ťažké? Skúste si pozrieť nasledujúce videá pre získanie ďalšej inšpirácie:

Jednoduchý pes

Kreslený pes ceruzkou

Veľa šťastia pri kreslení! ?