Mať dobre navrhnutý pozemok znamená, že si vytvoríte príjemný priestor pre zábavu, ale aj relax. Či už máte rozľahlé vonkajšie priestory, alebo malý predmestský pozemok, môžete si navrhnúť príjemné prostredie určené pre rôznorodé aktivity. Premyslite si prvky, ktoré by záhrada mala obsahovať a môžete začať tvoriť!

Pracujte s prírodnými elementami

Aby ste uvideli skrytý potenciál Vášho dvora, strávte na ňom počas fázy navrhovania nejaký čas, venujte pozornosť rôznym častiam a predstavte si ako by mali vyzerať, aby ste si ich naplno vychutnali. Skvelý dizajn záhrady by mal zlepšiť prirodzenú krásu Vášho prostredia.

 Ak máte napríklad naozaj zaujímavý veľký strom, možno budete chcieť umiestniť stôl a stoličky pod neho, aby ste vytvorili príjemné tienisté miesto na popoludňajšie aktivity. Skrášľovanie dvora sa dá využiť aj na zakrývanie nedokonalostí – vytvorte si skalku v oblasti, kde je tráva nerovnomerná. Zoberte do úvahy slnečné a veterné miesta záhrady a podľa toho na nich zriaďte doplnky, ako je bazén, či gril. Zľavnené kupóny na spomínané doplnky môžete nájsť na stránke lacnyjozko.

Vyberte si vhodné osvetlenie

Nezabudnite do svojho návrhu zahrnúť osvetlenie. Ak sa Vaše miesto na večerné posedenie nachádza blízko domu, jednoduchou cestou budú závesné, alebo nástenné svietidlá. Funkčný a zároveň estetický vzhľad dodajú záhradné lampy, rozmiestnené pozdĺž chodníka. Ak chcete byť ekologickejší, zamerajte sa na solárne osvetlenie, alebo LED žiarovky. Aby ste pri nákupe ušetrili, využite na svet svietidiel zľavový kód. Bazén je dobré pri večernom kúpaní osvetliť reflektorom na to určeným. Efektívne sú aj žiarovky, ktoré sa zapnú pomocou snímača, teda pri pohybe. Lapače hmyzu pri letnom posedení na terase tiež nebudú na škodu.

Vytvorte prostredie pre relax a zábavu

Plánujete sa často zabávať, alebo len chcete útulné miesto na oddych? V obidvoch prípadoch by bolo dobré začať výberom pohodlného posedenia. Typ záhradného nábytku bude závisieť od toho, ako plánujete využiť priestor. Ak rátate s viacerými ľuďmi, okrem základného nábytku zvážte aj skladacie stoličky, ktoré sa ľahko uschovajú, keď sa nepoužívajú. Pri skromnejšom priestore vyberajte menšie nábytkové zostavy. Moderné je aj závesné hojdacie kreslo v tvare vajíčka. Ak chcete skombinovať tieto a aj iné prvky a pritom získať pri nákupe zľavy, uplatnite si v obchode Andrea Shop zľavový kupón, či v Merkury Market zľavový kód, ktorý Vám pomôže pri lacnom a kvalitnom nákupe.  

Vyhraďte si priestor pre ďalšie typické záhradné vybavenie. Správne navrhnutá záhrada by mala obsahovať gril, ktorý sa ľahko odloží v prípade nepriaznivého počasia. Zabudovaný gril by sa mal nachádzať na suchom mieste, napríklad pod markízou. Ak máte radi plávanie, postavte si na dvore bazén. Slnečná oblasť, bez kríkov a stromov, ktorých listy by ste museli každodenne upratovať, je to pravé miesto pre Váš bazén.

Nezabúdajte na detaily

Keď si určíte základné veci, ktoré sa budú na Vašom pozemku nachádzať, môžete ich spestriť ďalším vybavením. Vyskúšajte si zabudovať osviežovací set, hojdaciu sieť, či dokonca trampolínu – dokonalosť predsa spočíva v detailoch. Záhradné príslušenstvo ponúka rozmanité možnosti a je len na Vás, ako Vašu záhradu doladíte.