Hry sú účinný spôsob, ako relaxovať a odpočinúť si po náročnom dni. S trochou plánovania a kreatívneho myslenia, môžete v domove vytvoriť svoju vlastnú herňu. Nevyužitý priestor v garáži, alebo prázdna izba v podkroví, sa dá ľahko premeniť na miesto, kde budete tráviť rodinné večery, alebo ho využijete na spoločenské aktivity s priateľmi.

Aké aktivity preferujete?

Prvým krokom, je rozhodnúť o type hry, ktorú by ste chceli v herni vlastniť. Kombinácia biliardu a stolného tenisu je vo viacerých herniach rozšírená. Môžete pridať aj ďalšie menšie doplnky, ako sú šípky, stolné hry, či kreatívne hračky. Malé hry sú ideálne v prípade, že nemáte dostatok priestoru na predmety, ktoré by zaberali väčšinu miestnosti, ako napríklad spomínaný biliard.

Herná zóna

Ak nie ste nadšencom fyzických aktivít a v herni si chcete len oddýchnuť od prúdu myšlienok, videohry sú skvelý spôsob, ako sa rozptýliť a zároveň stráviť čas s priateľmi. Zainvestujte do herného príslušenstva a vytvorte si útočisko, do ktorého sa budete radi vracať po škole, či práci. Aby sa investícia do herných konzol vyplatila, použite Datart zľavové kupóny, pre lacnejší nákup. Môžete na stenu herne umiestniť poličku a vytvoriť si vlastnú zbierku hier.

Domáce kino

Veľký televízor, alebo projektor s obrazovkou, je skvelý pre filmové večery. S obrovskou obrazovkou a starostlivo navrhnutým priestorovým zvukom, vytvoríte dojem skutočného kina. Preskúmajte odvetvie reproduktorov a vyberte ten najkvalitnejší, aby bol zážitok zo zvuku čo najpôsobivejší.

Reproduktory namontované na stojanoch poskytujú priestranný zvuk a vytvárajú skvelý herný zážitok. Takáto kombinácia obrazu a zvuku je tiež skvelá pre herný maratón, alebo herný turnaj s priateľmi. Pridajte do herne mini chladničku na nápoje, alebo úložný priestor na občerstvenie. Vyskúšajte aj niečo zábavné, ako je stroj na popcorn, či cukrovú vatu. Preskúmajte tento druh príslušenstva a nakúpte ho so zľavou cez hej.sk zľavové kódy.

Správne osvetlenie a dekorácia herne

Osvetlenie je dôležitou súčasťou každého herného zariadenia. Svetlá by ste mali nastaviť tak, aby nezaťažovali oči pri pohľade na obrazovku v tme, ale aby ste zároveň neznížili zážitok z príliš silného oslnenia z obrazovky. Strávte nejaký čas plánovaním a experimentovaním s rôznymi svetlami a zistite, čo funguje najlepšie pre Vaše priestory. Môže Vám v tom pomôcť napríklad zlavobook. Spestrite herňu pridaním neónových svetiel, či svetelných LED pásikov.

Zútulnite si herňu pomocou dekorácií a doplnkov, ktoré môžete položiť napríklad na poličky. Skúste zarámovať na stenu plagáty z obľúbených hier a filmov. Výhodou pri dekorovaní vlastnej herne je, že nie ste obmedzení žiadnymi pravidlami. Vyberte si svetlé farby na steny, alebo namaľujte umelecké dielo dotvorené žiarivými farebnými vzormi, ktoré by ste bežne inde nepoužívali.

Pohodlné sedenie

Ak ste osoba zameraná na videohry, uistite sa, že vaše kreslo bude pohodlné aj po dlhých hodinách strávených hraním. Správne kreslá by mali byť mäkké, ale zároveň by mali zabezpečiť podporu chrbta. Ergonomické nastavenie stoličiek Vám pomôže vyhnúť sa zdravotným nepríjemnostiam. Ak sa chystáte hostiť svojich kamarátov na herných večierkoch, mali by ste mať dostatok miesta na sedenie. Pohovka je síce dobrá možnosť, ale skúste sa zamerať na ľahko prenosné sedenie, ktoré po večierku nebudete potrebovať – napríklad zaujímavé a pohodlné tulivaky.

Zosúladením všetkých prvkov dokopy, vytvoríte kreatívnu a multifunkčnú miestnosť, plnú zábavy. Ak po herni túžite už dlhšie, nemusíte Vaše predstavy odkladať. Relax je dôležitý aj zo psychologického hľadiska. Budete oddýchnutí a spokojní z pocitu, že doma na Vás čaká miesto, kde sa budete radi vracať.