Objavovanie vlastnej krajiny je ideálne pre každého, kto chce reštartovať svoju myseľ, nájsť únik z hektického denného rozvrhu a objavovať krásy, o ktorých možno ani nevie, že Slovensko ponúka. Netreba cestovať do zahraničia, aby ste si dovolenku vychutnali. Rôznorodosť našej krajiny ponúka príležitosti, v ktorých si každý nájde to pravé pre seba.

Turistika, alebo rozmaznávanie vo wellness?

Vedeli ste, že na Slovensku sa nachádzajú nedotknuté pralesy, aj takzvaná „slovenská púšť“? Príroda ponúka veľa zaujímavých možností, ak chcete stráviť dovolenku v turistickom móde. Navštívte jeden z deviatich národných parkov, alebo sa vyberte na celodennú túru do hôr, ktorých pestrosť je pre Slovensko typická. Nadšenci hradov a zámkov môžu navštíviť zrúcaniny, alebo zachované zámky, ktoré obsahujú prehliadku so sprievodcom. Odporúčame nevynechať legendárny Čachtický, Spišský hrad, či hrad Devín.

Ak chcete svoje dni voľna využiť čistým oddychom a regeneráciou, zvoľte si pobyt, s možnosťou wellness-u. Na Slovensku nájdete rôzne zľavnené ubytovania, ktoré zahŕňajú návštevu privátnych bazénov, víriviek, či sáun. Keďže sme krajina bohatá na termálne a liečivé vody, nie je problém zarezervovať si pobyt v kúpeľoch, ako sú napríklad Bojnice, Turčianske Teplice, Bardejovské kúpele a mnohé iné.

Romantické pobyty, aj výlety s rodinou

Rodinky s deťmi môžu vyskúšať ubytovanie v apartmánoch, alebo penziónoch, ktoré ponúkajú celodenný program pre ich ratolesti. Zabavia si pri hrách s animátormi, alebo sa vybláznia v detskej zóne, zatiaľ čo si Vy vychutnáte relaxačné aktivity. To je dôvod, prečo rodinné výlety nutne nevylučujú romantiku.

Na internete sú rôzne zostavené ubytovania, určené pre Vaše potreby a požiadavky. Kombinácie ubytovaní ponúkajú aj výhodné zľavy. Môžete si uplatniť cez stránku zľavadňa promo kód a za nižšiu cenu tak využijete tie isté výhody ubytovania. Ak ste zameraní na romantiku a oddych so svojim partnerom, rozhodnite sa pre priestranný apartmán s darčekom na izbe, súkromný wellness so šampanským, večera vo dvojici zakončená prechádzkou po peknom prostredí, toto všetko sa dá na Slovensku zažiť.

Ako si vybrať správne ubytovanie?

Ako iné krajiny, aj Slovensko ponúka veľa druhov ubytovania, z ktorých si môžete vyberať – napríklad cez lacnyjozko. Podľa ich špecializácie a vybavenosti izieb, majú určitý počet hviezdičiek. To, že ubytovanie nemá plný počet hviezdičiek ešte neznamená, že si nedáva záležať na detailoch. Štandardom býva chladnička, hygienické potreby, či televízor na izbe. Ak máte špecifické požiadavky, použite na internete filter, aby bol Váš výber jednoduchší. Nezabudnite na výber stravy vo Vašom ubytovaní. Vyskúšajte polpenziu, kde raňajky a večera budú vo forme bufetov.

Pri dovolenke na Slovensku si môžete vytvoriť rovnako príjemné spomienky, ako v zahraničí. Vyberte si víkendový pobyt v zrekonštruovaných dobových budovách s nádychom minulosti, alebo sa rozhodnite pre moderný vzhľad a vybavenie hotelov, ktoré naša krajina ponúka.