Vysoké podpätky sú absolútnou nevyhnutnosťou v šatníku každej ženy – najmä ak patríte do tejto kategórie dám, ktoré sa cítia ako ryba vo vode, keď sa na Vás upriami pozornosť okolia. Aké vysoké podpätky by ste si mali vybrať, aby ste sa cítili sebaisto a pohodlne?

Úzky alebo široký podpätok?

Jednou zo základných vecí, ktoré by ste mali zvážiť pred kúpou vysokých podpätkov je, či preferujete topánky so širokým alebo úzkym podpätkom. Ešte pred pár rokmi by ste si na to, aby ste vyzerali módne, museli zvoliť úzke podpätky – bez ohľadu na to, či sa v nich cítite pohodlne alebo nie. Našťastie, súčasná móda sa definitívne zmenila, a teda – vybrať si môžete úplne iné typy obuvi: momentálne sú v móde aj široké podpätky!

Ako si teda vybrať? Hlavnou otázkou sú … Vaše preferencie. Existujú dámy, ktoré sa pri behu na vysokých opätkoch cítia skvele a mohli by sa bez problémov zúčastniť maratónu, no je aj veľká skupina žien, ktoré sa cítia neisto, aj keď ich podopierajú steny alebo iná osoba. Ak patríte do prvej skupiny – zvoľte tenké vysoké podpätky a ak si myslíte, že ste osoba z druhej popisovanej kategórie – vyberte si napríklad členkové čižmy dámske .

Počítajte však s tým, že nie každý typ outfitu bude ladiť s každým typom opätku. Napríklad, vzdušné šaty sa môžu zdať trochu ťažké v kombinácii s topánkami na stĺpiku a oblekové nohavice – budú vyzerať trochu groteskne s tenkým vysokým podpätkom.

Na výške podpätku záleží!

Aké vysoké by mali byť Vaše topánky, aby Vám poskytovali optimálne pohodlie? Ako je uvedené vyššie, záleží na tom, ako sebavedomo sa cítite, ale záleží aj na type oblečenia, ku ktorému nosíte vysoké podpätky. Krátke vzdušné šaty si žiadajú vysoký podpätok a k elegantným outfitom s nohavicami z dámskeho obleku si môžete vybrať nižšiu alebo vyššiu obuv.

Zvážte aj to, ako dlho budete topánky nosiť. 11 cm vysoké ihličkové podpätky môžu byť naozaj smrteľným riešením, ak v nich plánujete stráviť celý deň v práci! Na rande alebo krátku služobnú cestu – môžete sa rozhodnúť pre efektné topánky na vysokom podpätku, ale do práce alebo na výlet do nákupného centra – voľte čižmy na stĺpiku s maximálnou výškou 5-7 cm.

Klasické alebo bláznivé?

Ďalšou otázkou, ktorú by ste mali zvážiť pri výbere topánok na vysokom podpätku, je ich farebná schéma. Niet pochýb o tom, že každá žena by mala mať v šatníku aspoň jedny topánky v neutrálnom, elegantnom odtieni. V tomto prípade budú perfektné aj tmavomodré, čierne či hnedé vysoké lodičky, ktoré vytvoria dokonalú štylizáciu k väčšine každodenného oblečenia.

Niekedy však máme chuť na trochu šialenstva. Ak máte pocit, že sa jedna z týchto príležitostí blíži – vyberte si bláznivejšiu farbu topánok: napríklad zvodnú červenú alebo energický tyrkysový odtieň! Snažte sa tiež farebne zladiť topánky so zvyškom outfitu – hoci aj kontrastne.