Spotify je známa hudobná platforma, ktorá sa zameriava na streamovanie hudby. Je celosvetovo známa a poskytuje svojim užívateľom široké spektrum kvalitnej hudby a podcastov na jednom mieste. Dostupná je v bezplatnej aj platenej verzii a teda ju môže používať naozaj každý. Samozrejme sú medzi týmito verziami rozdiely, ale aj verzia free sa dá používať dlhodobo a poskytuje základ, s ktorým pokojne viete pracovať na dennej báze a užívať si skvelú hudbu.

Spotify premium cena 2022

spotify

Spotify Slovensko cena za balíček Spotify Premium je dostupný už od 5,99€ za mesiac. Dôležité je ale podotknúť, že Spotify ponúka viaceré druhy prémiových účtov. Premium v podstate znamená, že používate platenú verziu a pri výbere platenej verzii máte viacero možností. Za 5,99€ mesačne je k dispozícii Individual Premium, ktorý je možné uplatniť pre 1 účet. Môžete počúvať hudbu aj offline a prehrávať akúkoľvek skladbu, ktorú chcete.

Druhou variantou premium účtu je Duo Premium, ktoré stojí 7,99€/mesačne, pričom je dostupné pre dva účty. Okrem hudby bez reklám, počúvania offline a neobmedzeného prehrávania vytvára tento balíček rôzne playlisty podľa vašich obľúbených skladieb. Duo je ideálne pre páry, ktoré žijú pod jednou strechou, pretože aj vďaka spoločnému účtu vedia spolu zdieľať obľúbenú hudbu a počúvať playlisty na mieru.

Tretím balíčkom je Spotify Family- premium balíček.

Spotify family cena

Spotify premium family cena je 10,99€/ mesačne pre 6 účtov. Opäť je tento balíček ideálny pre rodiny, keďže Spotify vytvára rôzne rodinné playlisty a oboznamuje vás s hudbou, ktorú si všetci užívate. Tento balíček zahŕňa aj blokovanie explicitnej hudby a všetky vychytávky ako pri predchádzajúcich balíčkoch. Výhodou je, že za skvelú cenu si môžu hudbu užívať všetci členovia vašej rodiny.

Všetky tieto balíčky si môžete najprv zdarma vyskúšať na jeden mesiac, aby ste vedeli, či sa vám služby páčia a vyplatí sa vám za ne platiť. Na 1 mesiac si teda vyskúšate ako funguje takáto platená verzia.

Bezplatná verzia Spotify

inštalácia aplikácie spotify

Bezplatná verzia Spotify sa dá používať neobmedzene a poskytuje skvelé služby, za ktoré dokonca ani nemusíte platiť. Sú tu však určité háčiky predovšetkým v tom, že si nemôžete vyberať, ktoré konkrétne pesničky budete počúvať. Môžete využívať len takzvaný náhodný výber. Rovnako môžete len obmedzene pesničky preskakovať.

Prístup máte prakticky k celému obsahu, avšak do počúvania vám budú vstupovať reklamy, čo sa pri platených účtoch nedeje. Reklamy sú dosť často práve na premium verziu Spotify a nedajú sa preskočiť. Rovnako máte prístup aj k podcastom, rebríčkom a tvoria sa vám aj mixy na základe počúvaných pesničiek. Free verzia sa úplne v poriadku dá používať ak znesiete pár reklám, nepotrebujete si vyberať konkrétnu hudbu a ste ochotný počúvať rôzne playlisty.

Spotify cenník 2022

Výsledný cenník za spoplatnené služby tejto hudobnej streamovacej platformy, ktorú môžete používať jednoducho formou aplikácie sú nasledovné:

  • Individual ✅ 5,99€/mesiac ✅ jeden účet
  • Duo ✅ 7,99€/mesiac ✅ dva účty
  • Family ✅ 10,99€/mesiac ✅ 6 účtov

Spotify cena na rok

bezplatný účet Individual účetDuo účetFamily účet
cena/rok0€71,88€95,88€131,88€