Je to inovatívne alebo iba replika? Jednoduchosť sladkej a vanilkovej chuti, nízky nároky a prístup nízkych cien vedú rum Captain Morgan Spiced na prvú a dominantnú priečku na trhoch s alkoholom. Čím to ale je? Čo robia inak? To nám vytvára v hlavách otázku, či ide o inovatívny prístup vo výrobe alebo iba o repliku niečoho úspešného.

Rum je druh alkoholu, ktorý je tu už veľmi dlhé obdobie, takže existuje veľa druhov rumov, ktoré máme k dispozícii. Z toho vyplýva, že konkrétne tento rum nemusí byť žiadna kópia, stačí ak jeho výrobcovia použili overené spôsoby jeho výroby a doladili iba pár detailov.

Nezáleží na tom, či dôvod na uvedenie produktu na trh je len vyplnenie medzery na trhu, zatiaľ čo podstatné zásoby rumu sú v dlhodobých plánoch producentov tohto pirátskeho nápoja. Pôjdete na trh len s neutrálnou liehovinou alebo skutočným rumom? Ten, kto niekedy pil tento rum uzná, že sa nejedná o neutrálnu liehovinu. Aj keď nejde o najkvalitnejší rum na svete, tento rum sa svojou predajnosťou zaraďuje medzi kvalitný alkohol.