Designer Outlet Parndorf je v prvom rade známy ako miesto na nakupovanie luxusných dizajnérskych značiek. Okrem toho tu nájdete reštaurácie, kaviarne a zábavné zariadenia, ktoré potešia nielen kvalitou služieb, ale aj svojou jedinečnou estetikou.

Čo všetko nám Parndorf ponúka?

Najdrahšie luxusné značkové obchody sa nachádzajú na hlavných uliciach outletovej dediny. Viac lacných značiek sa nachádza v samostatnej budove nákupného centra Parndorf. Prečo je Parndorf taký populárny? Tajomstvo je veľmi jednoduché – priaznivé ceny plus 100% originál od známych značiek. Nakupujúcich v obchodnom centre láka vyše 150 butikov s viac ako 600 dizajnérskymi značkami, medzi ktorými nechýba Adidas, Aigner, Calvin Klein Jeans, Diesel, Don Gil/Don Gil Donna, Lacoste, Miss Sixty, Nike, Porsche Design, St. Emile, Stiefelkönig Boutique, Tommy Hilfiger, Hugo Boss a mnoho ďalších. Outlet priťahuje pozornosť výberom z mnohých svetoznámych značiek.

Okrem nich outlet ponúka aj produkty lokálnych dizajnérov. Príjemným plusom sú v ich prípade zľavy, ktoré môžu byť až do 70%. Všetky dizajnové outletové reštaurácie sú otvorené do 19:00. Každá budova stelesňuje pôvodné tradície rakúskej architektúry. S výraznými zľavami tu môžete nakúpiť aj domáce potreby, obuv a oblečenie pre celú rodinu, parfumy, kozmetiku a iné. Do tohto prostredia by sa preto mali vrhnúť všetci, nielen fanúšikovia módnych trendov. Poloha tohto miesta je ďalším z benefitov outletu. Z Viedne sa sem dostanete za 30 minút, z Bratislavy za 25 minút a z Budapešti vám to bude trvať takmer 2 hodiny.

Kedy sa oplatí ísť nakupovať – otváracie hodiny

Toto nákupné mestečko je otvorené od pondelka do soboty a to pondelok – štvrtok od 9:30 do 20:00, piatok od 9:30 do 21:00 a sobota od 9:00 do 18:00. Široký výber tovaru tu môžete nájsť po celý rok. Raz do roka sa tu koná tradičný obrovský výpredaj, ktorý vyvoláva doslova masovú hystériu. Podľa štatistík sa najviac oplatí ísť nakupovať v stredu a vo štvrtok, kedy je tam najmenej ľudí. Centrum sa otvára o 9:30 a prvé dve hodiny sú zvyčajne relatívne pokojné, za predpokladu, že si môžete užiť nákupy v uvoľnenejšom prostredí. S pribúdajúcimi hodinami dňa začínajú davy ľudí zaplavovať obchody, najmä tie najobľúbenejšie s najznámejšími značkami. Súčasťou outletu je tiež kino, ktoré je rovnako ako mnohé reštaurácie otvorené aj v nedeľu. Myslím si, že toto miesto dokáže očariť každého nie len skvelými cenami, ale aj veľmi priaznivými otváracími hodinami.

Doprava do Designer Outlet Parndorf z Viedne

Špeciálny autobus kyvadlovej dopravy odchádza z centra Viedne do Designer Outlet Pandorf v piatok a sobotu. Lety sú od 09:00 do 18:00 každé 1-2 hodiny. Outlet je vzdialený 5 minút jazdy od železničnej stanice Parndorf, odkiaľ premávajú pravidelné vlaky z Viedne, Bratislavy a Budapešti. Z MHD sú vhodné aj autobusy č.273 a 299.

Doprava do Outlet Parndorf z Budapešti

Cesta z hlavného mesta Maďarska mestskou hromadnou dopravou potrvá 3,5–4 hodiny, keďže budete musieť absolvovať prestup v Bratislave alebo vo Viedni. Autom bude cesta trvať asi 2 hodiny. Transfery do predajne sú organizované aj z Budapešti.

Vrátenie dane

Ak chcete ušetriť, uschovajte si účtenky z obchodov. Pri platbe je lepšie okamžite požiadať o špeciálny šek na vrátenie dane – daňový doklad bude v anglickom jazyku. Potom ho budete musieť predložiť na letisku vo Viedni alebo Budapešti, vyhľadať tam pobočky Global Blue alebo Erste Bank. Aby ste nestrácali čas, naštudujte si vopred mapu letiska. Pri každom nákupe nad 75 eur sa vracia daň vo výške 10-11 %. Kancelárie majú rusky hovoriaci personál. Ak máte nejaké otázky, ale neviete po anglicky, skúste oprášiť znalosti ruštiny.