Určite to poznáte. Plánujete zariadiť jednu či dve izby, možno aj celý byt. Inšpirácia na vás vyskakuje z každej strany – sociálne siete, časopisy aj obľúbený seriál. Ako si ale vybrať jeden špecifický štýl, ktorý bude vystihovať vašu osobnosť a budete sa v takom priestore cítiť príjemne? Máme niekoľko rád, s ktorými sa vám to môže podariť. Čítajte ďalej.

Hľadajte nápovedu vo vašom šatníku

Oblečenie si nekupujeme z donútenia, ale preto, že sa nám niečo páči a cítime sa v tom pohodlne. To rovnako očakávame aj od spálne či obývačky. Máte radi originálne kúsky šité na mieru? V tom prípade bude pre vás jednoznačne vhodnou alternatívou výroba nábytku na mieru. V nábytkových štúdiách vám „ušijú“ nábytok na mieru tak, ako šaty či oblek.

Inšpirujte sa vašimi ikonami

Môže ňou byť herec, úspešný podnikateľ či spevák. Ak sa vám páči ich životný štýl a stotožňujete sa s ich názormi, nápovedu na váš interiérový dizajn môžete nájsť priamo u nich doma. Urobte si malý prieskum a zistite čo najviac možných informácií o ich bývaní. Čím viac informácií budete mať, tým lepšie sa vám podarí pretaviť ich atmosféru a štýl do vášho bytu či domu.

Rozšírte si obzory

Nie je nič lepšie, ako inšpirovať sa cestovaním. Milovníci cestovania môžu preniesť kúsok z ich najdivokejších či najbláznivejších ciest priamo do svojho príbytku. Každý jeden kúsok nábytku alebo doplnku tak bude hovoriť svoj vlastný príbeh, ako sa ocitol napríklad vo vašej obývačke a vy si tak vyskladáte veľmi osobitý štýl plný originálnych kúskov.

Dajte všetko na jeden papier

Mnoho zákazníkov odchádza z prvého sedenia v dizajnovom štúdiu s domácou úlohou. Priniesť čo najviac materiálov, ktoré sú pre zákazníka inšpirujúce. Oblastí môže byť nespočetne veľa – cestovanie, umenie, móda, príroda či dokonca aj obľúbené filmy. Ak vám to pripomína koláž, nie ste ďaleko. Všetko na jednom papieri vám pomôže zorientovať sa v interiérovom dizajne, ktorý chcete.

Prajeme vám veľa zábavy pri hľadaní vlastného štýlu!

Zdroj obrázku: Ilija Erceg / Shutterstock.com