Netflix je streamovacia služba, ktorá umožňuje neobmedzene sledovať filmy, seriály, relácie a mnoho ďalšieho. Nájdete v rámci nej mnoho žánrov z rôznych krajín a navyše táto platforma neustále prináša novinky. Vďaka tomu ide o skvelého spoločníka na bežné dni, ktorého využijete rovnako osamote, ako aj s partnerom, či vašimi blízkymi. Vďaka možnosti stiahnutia obľúbených seriálov, či filmov, si ich môžete vychutnať aj offline a tak zabiť čas pri cestovaní alebo čakaní.

Netflix je asi najobľúbenejšou platformou, ktorá sprostredkúva nový video obsah v úžasnej video kvalite a zároveň nie je preplnený reklamami a vírusmi. Navyše z vlastnej dielne poskytuje množstvo originálnych filmov a seriálov, vďaka čomu sa nikdy nebudete nudiť. V pomere kvality a kvantity, je aj oproti konkurenčným službám ako HBO GO, či Amazon Prime, výrazne napred. Koľko teda vlastne stojí Netflix?

netflix

Netflix cena na mesiac

Pre rok 2022 sa ceny za služby Netflixu opäť trochu zdvihli. Týka sa to niektorých krajín a dokonca ceny v rôznych krajinách sú rôzne. Napríklad v USA sa ceny opäť zdvihli nasledovne: premium plán sa z 15,99 dolárov zdvihol na 17,99 dolárov. Štandardný plán sa zvýšil zo sumy 12,99 dolárov na 13,99 dolárov a cena basic plánu zostáva pre USA stabilná 8,99 dolárov. Tentokrát sa cena zvyšovala cena len v USA, zatiaľ čo v roku 2019 sa zvyšovala cena v USA a Spojenom kráľovstve.

Netflix od roku 2022 poskytuje aj možnosť pozerať filmy a seriály na širokom spektre zariadení bez prístupu na internet. Žánrová rozmanitosť, rovnako ako aj kvalita zvuku a obrazu zostáva na rovnakej úrovni. Výhodou je tiež, že si filmy môžete stiahnuť a pozerať kdekoľvek máte na to náladu. Filmy, ktoré chcete pozerať offline je teda potrebné vyhľadať si a stiahnuť na internete a potom ich môžete sledovať aj v režime offline napríklad pri cestovaní.

Nižšia cena pre Slovensko sa viaže najmä od toho, že máme omnoho zúžený obsah oproti anglicky hovoriacim krajinám.

netflix

Netflix cena na rok 2022

Basic plán7,99€/mesačne
Štandard plán9,99€/mesačne
Premium plán11,99€/mesačne

Netflix cena Slovensko je primeraná pozeranie naozaj kvalitného obsahu a neustále nových a lepších relácií. Vďaka tejto platforme si už Netflix & Chill môže užiť naozaj každý a vybrať si program, ktorý bude pre neho ideálny. Či už si zvolíte zábavnú reláciu alebo dokumentárny film je len na vás a môžete si vyberať z toľkých žánrov, že nie je problém sa dohodnúť na spoločnom programe na akýkoľvek večer s vašimi blízkymi.

Netflix vs. HBO GO

Medzi najznámejšie streamovacie platformy patrí Netflix a HBO GO. Základný rozdiel medzi týmito dvoma platformami je však značný. Netflix vo všeobecnosti ponúka viacej možností výberu, z čoho však vzniká aj jeden problém – keď chcete nájsť niečo relevantné, musíte sa prehrabávať aj množstvom menej kvalitných filmových, či seriálových kúskov. Na druhej strane je po technickej stránke Netflix veľmi rýchly a používa sa nesmierne jednoducho, dokonca sa už odstránil problém aj s českými titulkami.

HBO GO ponúka menej, za to omnoho kvalitnejších filmových a seriálových trhákov. Prvky týchto jednotlivých seriálov a filmov sú navyše nesmierne artovo založené a takmer všetky sú z vlastnej produkcie. Zároveň sú na tejto streamovacej platforme dostupné aj niektoré filmy ešte pred premiérou. Poďme teraz na stručné porovnanie:

Netflix

  • približne 4800 titulov
  • free verzia na mesiac zadarmo
  • najmenej 7,99€/mesačne
  • maximálny počet zariadení – 4

HBO GO

  • približne 1800 titulov
  • free verzia na týždeň zadarmo
  • 5,99€/mesačne
  • maximálny počet zariadení – 5
HBO-GO
zdroj: https://techbox.dennikn.sk/temy/15-tipov-na-hbo-go-ktore-si-mozete-pozriet-so-slovenskym-dabingom/

Netflix vs. Apple TV

Netflixové plusy a mínusy sme si zhrnuli vyššie. Streamovacia platforma Apple TV bola na Slovensku spustená v roku 2019 a ponúka svoje služby za relatívne nízku cenu – 4,99€/mesačne. Cenovo teda určite nad Netflixom vyhráva. Veľkou nevýhodou oproti streamovacej službe Netflix je výber programov. Pre ľudí, ktorí si kúpia výrobok Apple je však táto platforma dostupná zadarmo na jeden rok. Medzi výhody tejto služby patrí absencia reklamy, možnosť sledovania offline a režim aj v slovenčine. Možno časom sa aj z tejto platformy stane hit, no zatiaľ poznáme aj lepšie voľby.

Zhrnutie: Ktorá streamovacia platforma sa teda oplatí najviac?

Na záver je dobré zhrnúť, čo sme týmto porovnávaním zistili. Predovšetkým je dôležité vyberať si medzi kvalitnými platformami – ideálne sú Netflix a HBO GO. Následne je potrebné vyberať na základe vašich preferencií. Netflix ponúka širokospektrálny obsah, avšak v súčasnosti prevládajú skôr novinky pre mladších sledovateľov. Naopak HBO GO ponúka programy vhodné pre všetky vekové kategórie, no ponúka omnoho menej titulov. Treba si teda vždy zohľadniť pre a proti, pomôcť vám môže napríklad aj naše porovnanie vyššie.