Horory sú veľmi populárnym novodobým žánrom, pretože poskytujú ľuďom únik do sveta strachu a zároveň si ich pozeranie vyžaduje značné množstvo odvahy. Niektorí ľudia si atmosféru strachu vedia naplno užiť, iní sa im vyhýbajú. Samotné pozeranie takéhoto adrenalínového príbehu je zážitkom a strach robí prežívanie samotného deja omnoho intenzívnejším. Aké sú najlepšie horory v roku 2020, ktoré ti nedajú spávať? Ktoré horory sú celkovo najlepšie hodnotené a tak sa oplatí si ich pozrieť?

Najstrašidelnejšie horory

Medzi nesmierne populárne horory sa v našom rebríčku určite zaradí klasika v podobe prvej epizódy hororu Halloween. Ide o príbeh z roku 1978, v ktorom chlapec zavraždí svoju sestru. Za tento počin je umiestnený do ústavu s psychiatrickou starostlivosťou. Po pár rokoch sa však chlapec vracia späť s myšlienkou vraždy – je to náhoda alebo nie? Pozrite si sami.

Medzi ďalšie hororové klasiky patrí V zajatí démonov. Všetky časti sa tešili veľkej popularite, pričom napríklad v dvojke bola veľmi populárnou postava Valaka. Samotný horor je o Edovi a Larraine Warenovcoch, ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomáhali rodine pri riešení problémov s nadprirodzenými a paranormálnymi javmi. Samotný príbeh dá zabrať aj veľkým milovníkom strachu, no ak sa nebojíš, určite odporúčame aj dvojku so spomínaným Valakom.

Medzi extrémne desivé horory patrí aj Saw, z roku 2004. Ide o príbeh, v ktorom sa hlavný hrdina zobudí uprostred tmy a nič si nepamätá. Následne sa rozsvieti svetlo a vedľa neho leží mŕtvola. V miestnosti však nie je sám, je tam aj ďalší živý človek. Ak chcú z tejto situácie vyviaznuť, musia spojiť svoje sily a spolupracovať – háčik je však v tom, že živý môže vyviaznuť iba jeden z nich. Okrem jednotky existujú už aj ďalšie časti, všetky trailery si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Top horory Netflix

Netflix sa teší veľkej obľube, pretože poskytuje široký obsah zábavy na jednom mieste. Rovnako poskytuje aj stále nové a zaujímavé Netflix horory. My ti prinášame tie najlepšie z nich:

The Ritual

Tento mysteriózny príbeh sa odohráva v skupine dlhoročných priateľov. Na ich ceste do švédskej prírody sa snažia uctiť si smrť ich priateľa a tiež napraviť ich vekom trochu pošramotené vzťahy. Samotný príbeh však nie je taký priamočiary – na ich ceste sa vyskytne množstvo prekážok, dokonca aj v podobe zaujímavého monštra. Vychutnajte si hororový príbeh v nádhernom prostredí švédskej prírody, ktorý vám viacerými ohľadmi dokáže vyraziť dych.

The Autopsy of Jane Doe

Tento strašidelný príbeh sa odohráva v Nórsku. Patológovia dostanú identifikovať telo neznámej mŕtvoly mladej ženy. Počas identifikácie sa však patológ so svojim synom dozvedia zaujímavé skutočnosti, ktoré odhaľujú, že táto dáma nie je len tak obyčajnou mladou ženou. Ako to skončí?

Tipy na zombie horory na Netlfixe

Mysteriózne horory

Nebolo vám dosť? Prinášame vám aj rebríček mysterióznych hororov:

  • The Invisible Man
  • It
  • Don´t Breathe
  • Sinister
  • Insidious
  • The Others
  • The Ring

Najstrašidelnejšie horory 2020

Voces

Španielsky hororový trhák na štýl V zajatí démonov. V skratke tu máme opustený tajomný dom a dieťa ktoré počuje hlasy. Na konci si môžete užiť zaujímavé prekvapenie, pričom nemusí byť práve v pozitívnom svetle.

Voces ➤ Online Film Zadarmo ➤ Titulky
zdroj: https://www.freefilm.to/film/voces

Come play

Autisti to majú v živote ťažké a ešte o to viac pokiaľ ich trápi imaginárna bytosť, ktorá nie je práve priateľská. Alebo možno nie je imaginárna? Larry však určite nie je z tohto sveta a zahrať sa s ním môže znamenať istú smrť.

Dnes v noci v lese nikto nespí

Tábor pre deti závislé na technológiách sa koná hlboko v poľskom lese. Banda tínedžerov a hustý nebezpečný les = horor ako stvorený na navodenie husej kože je na svete!