Montované haly sa veľmi rýchlo získali popularitu u svojho obecenstva, pretože sprostredkúvajú pre spotrebiteľov naozaj kvalitné služby. Nielenže majú vysokú odolnosť a dlhú životnosť a minimálnu údržbu, ale rovnako sú aj cenovo dostupné. Za takúto kvalitnú stavbu z ocele zaplatíte nesmierne málo v porovnaní s inými budovami – cenovo sú výhodné najmä pre nadrozmerné budovy, teda haly. Ako funguje výstavba montovanej haly?

Ako sa stavajú montované haly?

montované haly

Montované haly sa stavajú na základe technického výkresu, ktorý presne zobrazuje, kde sa budú jednotlivé panely uchytávať a rovnako aj všetky podrobnosti. Firmy, ktoré sa zaoberajú výstavbou takýchto hál vždy začínajú najprv výstavbou oceľovej konštrukcie. Tá predstavuje základ pre zaručenie stability. Nedá sa postaviť bez presného plánu a preto je takmer nemožné zostaviť si takúto halu svojpomocne.

Následne sa na vytvorenú pevnú konštrukciu upevňujú jednotlivé panely. Spôsob upevňovania je tiež presne daný podľa plánu, aby celok vyzeral minimalisticky a zároveň bol aj dostatočne pevný. Čo sa týka veľkosti, väčšina firiem má priamo na stránkach uvedené, aké rozmery ponúkajú minimálne na výstavbu. V súčasnosti sa už touto formou často stavajú aj rodinné domy na podobnom princípe.

Prečo dať prednosť montovaným halám?

hala

Montované haly sa využívajú väčšinou pre výrobné prevádzky alebo sklady. Dajú sa však rôzne upravovať a tak do nich viete zakomponovať aj administratívne priestory a podobne. Základnú výhodu však určite predstavuje extrémne rýchly čas, za ktorý je možné takúto halu postaviť. Ďalšou výhodou je napríklad aj stabilita a minimálna údržba. Oceľ, ktorá sa väčšinou na výstavbu používa má skvelé vlastnosti. Rovnako má vysokú bezpečnosť aj pre používanie vo výrobných prevádzkach.

Zároveň sú takéto budovy nesmierne estetické. Najmä zvonka vyzerá budova nesmierne minimalisticky, pričom sa dajú voliť rôzne úpravy a dizajnové alternatívy. Nesmierne populárne sú napríklad presklené fasády, ktoré zaručujú množstvo prúdiaceho svetla a sú ideálne napríklad pre kancelárske priestory. Pre výrobné prevádzky a sklady sú ideálne panely, ktoré môžete voliť v rôznych farebných prevedeniach a kombináciách.