Staviate alebo rekonštruujete svoj dom? Potom by ste mali dbať na kvalitné materiály a produkty, ktoré sa chystáte používať. Myslite na to, že okná sú dôležitou časťou stavby, na ktorú sa musíte pripraviť dopredu.

Odolné a na dlhé roky

V posledných rokoch sa drevo hliníkové okná tešia čoraz väčšej obľube. Hoci je hliník kov, ktorý sa bežne používa na stavbu, v skutočnosti je pomerne ľahký, čo z neho robí vynikajúcu voľbu pre okná. Okrem toho je veľmi trvanlivý a odolný voči korózii, čo znamená, že je ideálny na vonkajšie použitie. Okrem nižšej hmotnosti a odolnosti sa drevo hliníkové okná aj ľahko čistia a udržiavajú. Takže či už chcete ušetriť peniaze, alebo len chcete kvalitné okno, ktoré bude vo vašom dome vyzerať skvele, tento typ drevo hliníkových okien určite stojí za zváženie.

Hliníkové okná si môžete kúpiť online u dizajnového výrobcu Eurookna-drevar.sk alebo navštíviť miestneho dodávateľa stavebnín. Ak si ich chcete namontovať sami, budete potrebovať rebrík, prístup k vŕtačke a základné tesárske zručnosti. Ak si nie ste istí svojimi tesárskymi zručnosťami, možno bude najlepšie, ak si najmete niekoho, kto sa špecializuje na montáž hliníkových okien.

Vyberte váš štýl

Drevo hliníkové okná sú samozrejme o čosi ťažšie ako hliníkové, no sú odolné. K dispozícii ich máte v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach a sú ideálne do každej miestnosti v dome. Okrem toho udržujú váš domov teplejší v zime a chladnejší v lete, pretože pomáhajú blokovať teplo zo slnka a udržiavať chladný vzduch vo vnútri.

Drevo hliníkové okná majú veľa predností a stávajú sa čoraz obľúbenejšími, pretože ľudia hľadajú cenovo dostupnú a funkčnú alternatívu k tradičným čisto dreveným dverám a oknám. Takisto sa ľahko udržiavajú a čistia, vďaka čomu sú skvelé pre majiteľov domov, ktorí ich majú prvýkrát, alebo pre ľudí, ktorí nemajú čas venovať sa starostlivosti o staré drevené dvere a okná.

Drevo hliníkové okná sa tiež dodávajú v širokej škále farieb a štýlov vrátane zapustených, otočných, otváravo-sklopných a zdvojených. To znamená, že si môžete nájsť také, ktoré sa hodí k vášmu interiéru, vonkajšiemu dizajnu domu a štýlovým preferenciám.

Zdroj obrázku: Toyakisphoto / Shutterstock.com