Máte v sebe dostatočnú časť adrenalínovej osobnosti a povahu na to, aby ste zvládli zážitky, ktoré zahŕňajú poriadnu zmenu nadmorskej výšky? Leto a začiatok jesene sú ideálnym ročným obdobím na to, aby ste si vyskúšali niečo nové a nezabudnuteľné. Tak naberte odvahu, urobte rozhodnutie a vyleťte do výšin s profesionálmi.

Na zem po vlastnej osi

Jednou z možností, ktorú môžete pri rôznych leteckých zážitkoch vyskúšať, je tandemový zoskok s inštruktorom. Trúfnete si na voľný pád v rýchlosti skoro 250 kilometrov za hodinu? Lietadlo vás vynesie približne do výšky troch kilometrov nad zem a vám už ostáva len jediné, a to je vyskočiť a užívať si výhľad, rýchlosť, vietor a jedinečný zážitok. Skočiť si môžete aj z vrtuľníka a ak si trúfnete, tak sa môžete dať na celodennú teoretickú prípravu, ktorá bude zakončená zoskokom z padáku, za pomoci inštruktora. Máte na to dosť odvahy?

Späť na zem v lietadle

Máte radi veci pod svojou vlastnou kontrolou a pilotujete aj svoj život len s pomocou druhých? Presne pre vás bude zážitok s pilotovaním lietadla ideálny. Vyberte si denný alebo nočný režim a pohodlne sa usaďte na sedadlo kapitána.

Inštruktor – odborník pôjde na let samozrejme s vami a bude na všetky vaše akcie dohliadať. Vás čaká teoretická príprava, ozajstná komunikácia s riadiacim pracovníkom letovej prevádzky v riadiacej veži a aj samotné pilotovanie. Nemusíte však ostať len pri pilotovaní lietadla, ale vyskúšať môžete aj stíhačku, vetroň, vrtuľník, vírnik alebo rogalo.

Ak sa rozhodnete zadovážiť voucher na niektorú z týchto aktivít pre svoju blízku osobu, majte na pamäti, že nie každý miluje adrenalín a bude aj reálne schopný riadiť lietadlo alebo z neho aj vyskočiť. Tieto zážitky sú nezabudnuteľné, no nie sú pre každého. Avšak, keď už sa na ne rozhodnete ísť, určite vám budú robiť radosť aj zábery zo spomienkového záznamu.

Zdroj obrázku: Benny Marty / Shutterstock.com