S príchodom dieťaťa do rodiny sa celý život a fungovanie domácnosti zmení od základov. Prispôsobíte sa novému malému človiečiku a chcete pre neho to najlepšie. Po narodení dieťa nepotrebuje nič viac ako svoju matku a starostlivosť rodičov. S časom však pribúdajú väčšie nároky a aj potreba vlastnej izby. Urobte ju podľa predstáv vašej ratolesti.

Posteľ pre jedno či dve deti

Detské izby by mali okrem priestoru na spanie plniť aj funkciu detskej herne. Ak však máte viac detí v jednej izbe, môžete im miesto ušetriť poschodovou detskou posteľou, vďaka ktorej efektívne využijete celú miestnosť. Deti sa možno ani nebudú vedieť dohodnúť, ktoré z nich bude kde spať.

Pri posteli pre jedno dieťa sa môžete odviazať a vybrať kreatívnejší model v rôznych farbách alebo dokonca aj tvaroch. Máte milovníka áut? Nie je problém, vyspí sa v posteli v tvare závodného auta. Nechajte dieťa byť dieťaťom vo všetkých smeroch. Nezabúdajte však pri detských posteliach aj na správny výber kvalitného matraca, ktorý bude vhodný pre štádium vývoja vašej ratolesti.

Zariaďujte spolu s dieťaťom

Nechajte dieťa vyberať si zariadenie do svojho kráľovstva podľa seba, samozrejme, v určitých medziach. Môžete mu dať na výber vami zvolené dva varianty nábytku, aby bola izba aj praktická, nielen štýlová. Je jasné, že menšie deti budú voliť farebnejšie možnosti, tak im urobte radosť.

Určite sa nevyhnete ani krásnym detským dekoráciám, ktoré interiér doplnia. Detské koberce na hranie, rôzne nálepky na steny či dvere skrine. Čo si vaše dieťa zvolí? Urobte mu radosť napríklad nalepovacími fosforeskujúcimi hviezdičkami, ktoré po zhasnutí večer svietia a dieťa sa pohľadom na ne postupne každý večer presunie do ríše snov.

Snažte sa prispôsobiť detský interiér veku vášho dieťaťa a s časom ho postupne meňte tak, aby izba vyhovovala nárokom stredoškoláka či študenta vysokej školy.

Zdroj obrázka:

Followtheflow / Shutterstock.com