Starostlivosť o naše telo je asi každodennou samozrejmosťou, či už ide o pokožku, zuby alebo naše zdravie. Ďalšou starostlivosťou, ktorú by hlavne ženy nemali zanedbávať, je starostlivosť o vlasy, to sa však týka aj mužov s dlhými alebo problematickými vlasmi. S týmito problémami vám pomôžu výrobky na vlasy, ktoré obsahujú keratín.

Výrobky obsahujúce keratín je prakticky možné dostať kdekoľvek a sú označované, ako výrobok, ktorý naozaj pomôže s rôznymi problémami. Ale ako presne funguje ošetrenie vlasov keratínovými výrobkami.

Ošetrovanie vlasom prostredníctvom keratínových výrobkov nie je priamo liečba, ale má to k tomu veľmi blízko. Vo vlasových salónoch je ošetrovanie navrhnuté tak, aby posilňovali a zlepšovalo zdravie vlasov. Avšak sú výrobky, vďaka ktorým si túto procedúru môžete spraviť aj doma. Napríklad vďaka výrobku CHI keratín na vlasy.

Keratínové ošetrenie je chemická úprava vlasov, ktorá pokrýva vlasy tekutým keratínovým proteínom, drží vlhkosť a udržuje vlasy lesklé a na pocit mäkké. Je vhodný aj pre zvlnené a kučeravé vlasy, ktoré jemne vyrovnáva, avšak bez toho aby zničil kučeravý vzor. Dokonca je vhodný aj na zafarbené vlasy. Ošetrenie keratínom zabezpečuje výsledok, ktorý trvá v priemere 2 až 6 mesiacov.

Aj keď ide o chemický proces, keratín je základný proteín, ktorý sa prirodzene nachádza vo vlasoch. Avšak nie všetky rovné vlasy sú zdravé, takže týmto procesom pridáte keratín do pórovitých oblastí vlasového folikulu, ktoré produkujú zdravý lesk, ohybnosť a objem. Bolo by dobré minimálne prvé ošetrenie absolvovať vo vlasovom salóne, kde vám pripravia zmes presne tak, aby vyhovovala vášmu typu vlasov, zdraviu a požadovanému výsledku. Tak zistíte, ako správne používať keratínové prípravky aj doma bez pomoci vlasovej stylistky. 

Treba mať však na pamäti, že keratínové výrobky vám neprinesú zlepšenie o 180 stupňov, ktoré by ste dosiahli vo vlasovom salóne, ale kvalitný výrobok dokáže pozitívne ovplyvniť vzhľad, pocit a celkové zdravie vlasov. Vlasová kozmetika CHI, do ktorej patrí práve CHI keratín na vlasy alebo CHI šampón vám pomôžu v starostlivosti o vaše vlasy a prinesú vašim vlasom lesk, zdravie a požadované výsledky.