Výber šperku je veľmi náročný, pretože každá dáma ma iný vkus a tiež sa k nej hodí iný druh šperkov. Pokiaľ chcete šperk venovať ako darček, je dôležité aby ste zvážili viacero kritérií. Len tak môžete zaručiť, že šperk bude nielen krásnym darčekom, ale obdarovaná dáma ho aj náležite využije. Podľa čoho teda vyberať šperk pre dámu?

Šperk by mal vystihovať nielen črty nositeľky, ale samozrejme podčiarkovať aj jej charakterové vlastnosti. Je preto veľmi dôležité nechať si na výber dostatok času. Taktiež je dobré nechať si poradiť od odborníka, či obchodného asistenta predaja. Šperky dnes už môžete nakupovať prostredníctvom internetu, rovnako aj prostredníctvom kamenných predajní, ide len o vaše osobné preferencie.

Pre prehľad vám na záver prinášame niekoľko tipov na výhodný nákup šperkov. V článku sa zameriavame na síce zameriavame na šperky, no do tejto kategórie patria aj hodinky. Tie tiež predstavujú tip na ideálny darček. Aj tie môžete nakupovať výhodne prostredníctvom využitia Timestore zliav, Hodinky zliav, či Mojehodinky zliav.

Ako vybrať šperk podľa vzhľadu nositeľky?

šperk

Pri výbere šperku je dôležité zamerať sa na výzor nositeľky. Zameriavajte sa najmä na tón pleti. Podľa tónu pleti potom môžete oveľa lepšie vyberať napríklad farbu kovu. Studenému tónu pleti vyhovuje striebro, či ružové alebo biele zlato. Teplému tónu zasa žlté zlato. Okrem toho vám tón pleti môže pomôcť aj pri výbere farby kamienka.

Ďalším dôležitým bodom je farba vlasov. Farba vlasov a odtiene rôznych farieb hnedej, či blond vám môžu taktiež veľa napovedať. Medzi základné všeobecné pravidlá patrí, že k blondínkam sa hodí takmer každá farba kameňa. Je to najmä preto, že blond vlasy nie sú dominantné a tak predstavujú čisté plátno.

Ryšavky majú výraznú farbu vlasov a preto pre nich treba šperky vyberať v neutrálnych odtieňoch. Hnedovlásky a čiernovlásky si môžu dovoliť aj odvážne a výrazne kamene. Pokiaľ si ešte stále nie ste istý výberom adekvátneho šperku, môže vám tiež pomôcť aj farba očí. Správny výber kameňa môže totiž farbu očí zvýrazniť a podčiarknuť.

Ako vybrať šperk podľa charakterových vlastností nositeľky?

šperk

Pre romantické duše sú veľmi vhodné kamene v pastelových, jemných a nežných odtieňoch. Zameriavajte sa najmä na prirodzenosť, pretože takéto typy ľudí neradi pútajú pozornosť. Minimalistky majú radi šperky, ktoré sú jednoduché, elegantné a nadčasové. Môžete teda siahnuť po jemných retiazkach s decentnými príveskami. Pre dámy, ktoré majú radi tradičné šperky môžete zvoliť klasické elegantné kúsky. Farbu kameňa môžete doladiť podľa vzhľadu nositeľky.

Dámy, ktoré obľubujú extravaganciu môžete zvoliť aj odvážnejšie kúsky, ktoré sú mohutnejšie. Farby môžete tiež voliť aj omnoho výraznejšie. Pokiaľ radi nakupujete cez internet, prinášame vám pár tipov ako môžete nakupovať kvalitné šperky výhodnejšie. Stačí využívať Najzlato zľavy, 24time zľavy, či Šperky-eshop zľavy.