Zložitá ekonomická situácia núti nás všetkých hľadať spôsoby a cesty ako znižovať svoje náklady. Týka sa to ako jednotlivcov, tak aj právnických osôb, čiže podnikateľov a firiem. Ušetriť však nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Určite sami uznáte, že ak napríklad prevádzkujete reštauráciu, nemôžete šetriť na kvalite jedla, pretože k vám nikto nepríde. Ak zase ponúkate nejaký tovar, nedá sa šetriť na jeho prevedení alebo kvalite, lebo ho nikto nekúpi. Treba hľadať spôsob, ako ušetriť, no pritom nestratiť na kvalite poskytovaných tovarov či služieb. A touto cestou je zníženie prepravných nákladov.

Efektívna úspora

Dá sa povedať, že sa rozprávame o tom, ako efektívne znížiť náklady, čiže bez toho, aby zasiahli gro vášho biznisu. Základné rozdelenie nákladov je na fixné a variabilné. Fixné neviete ovplyvniť (odpisy budov či strojov, základné suroviny…), tie variabilné sa menia od rozsahu produkcie i vašimi rozhodnutiami. Ak podnikáte medzinárodne alebo musíte presúvať svoj tovar, bude preprava tovaru patriť medzi dôležité nákladové položky. Viete v nej však nájsť efektívnu úsporu.

Lepšie riešenia

Stačí sa poobzerať po lepších a efektívnejších riešeniach. V dnešnej dobe už naozaj nie je potrebné, aby mala každá firma svoj samostatný vozový park či dodávky alebo kamióny na prepravu svojho tovaru. Oveľa efektívnejší je tzv. outsourcing, čiže najatie si špecializovanej prepravnej spoločnosti, ktorá má v tomto biznise skúsenosti, a efektívne prepraví váš tovar. Výhodou je, že si ich služby len prenajímate, čiže nemusíte vlastniť dodávky či iné dopravné prostriedky.

Veľká miera flexibility

Plusom je aj flexibilita. Ak si pozriete napríklad ponuku na Carroute.sk, tak na vlastné oči uvidíte, čo všetko prepravné spoločnosti svojim klientom poskytujú. Dokážu nájsť riešenia na prakticky čokoľvek, aj na nadrozmerný náklad. Ponúkajú aj expresnú prepravu pre prípad, že to naozaj ´horí´ a vy bleskovo potrebujete dostať náklad z bodu A do bodu B. Aj preto je to lepšia a atraktívnejšia alternatíva nielen pre podnikateľov.  

Zdroj obrázku: William Potter / Shutterstock.com