Aj u vás je to tak, že tlačí celá rodina? Rodičia do práce, deti do školy a popritom všetci na rôzne „vybavovačky“. Postupne pociťujeme na financiách, že už aj papier má svoju hodnotu, nehovoriac o výdavkoch na samotnú tlač. Rozdiely badať aj v tom, či uprednostníte platené kopírovacie služby alebo zainvestujete do domácej tlačiarne.

Aj pri tlači ide každý po cene!

Navyše všetci zmýšľame najprv ekonomicky, čo viac podporuje tlač na doma za necelý cent, nie za niekoľko ich desiatok v kopírovacom centre. K týmto nízkym sumám sa istejšie priblížime prostredníctvom kvalitných tlačiarní, a rovnako špičkových a zároveň lacných tonerov s ostatným príslušenstvom. Presnejšie ide o výhodné laserové tonery, kde jeden zásobník vydrží približne na 2 000 listov a ich náplň nevysýcha, ani keď ich dlhšie nepoužívate.

V prípade, že si zaobstaráte toner za akciovú cenu do 20 eur, nízka suma za domácu tlač sa stáva o to reálnejšou. V týchto výhodných cenách sa dlhodobo pohybujú tonery HP, ktoré sú dostupné aj v kompatibilných verziách. Rozširujú možnosti používania a šetria ako váš čas, tak aj peňaženku. Možno ich používať pre viaceré modely, staršie aj novšie verzie, čím ďalej znižujú náklady na tlač.

Doma prebieha tlač nezávisle

V kopírovacích strediskách dochádza k nepriaznivému prenosu informácií, resp. k nechceným náhľadom do našich súborov. „Druhá  strana“ sa síce správa profesionálne, ľudská zvedavosť a emócie bývajú aj tak silnejšie.

Obsah dokumentov sa postupne mení vo „verejné tajomstvo, navyše môže byť zle interpretovaným a stotožňovaným – napr. tlačiť faktúry si dáva len zbohatlík, ten, čo tlačí samé študijné materiály, by chcel zjesť všetku múdrosť sveta. Prizreli ste sa niekedy aj na túto stranu mince v investíciách do verejných verzus vlastných tlačiarní?!

Zdroj obrázku: FabrikaSimf / Shutterstock.com