YouTube je v súčasnosti najznámejšou platformou na zdieľanie video súborov na internete. Táto webová stránka je určená na sledovanie a propagáciu videí na rôzne témy, od recenzií produktov až po vlastné televízne programy. Od leta 2019 je na Slovensku dostupné služby YouTube Premium. Výhodou týchto služieb je prehrávanie obsahu bez reklám, na pozadí – pri vypnutej obrazovke a offline – sťahovanie videí a hudby do našich zariadení. Čo však robiť, keď si nechceme platiť tieto služby a aj napriek tomu by sme chceli sledovať tieto videá bez internetového pripojenia?

Ako stiahnuť video z YouTube do telefónu

Obchod Play ponúka množstvo aplikácií, vďaka ktorým si môžeme stiahnuť videá z YouTube úplne jednoducho a zadarmo. Aplikácia Video Downloader pre Android má širokú databázu médií YouTube a umožňuje nám ich stiahnuť do telefónu vo vysokom rozlíšení jedným kliknutím. Výkonný správca sťahovania nám umožňuje pozastaviť a obnoviť sťahovanie, sťahovať na pozadí a sťahovať niekoľko súborov súčasne. 

V systéme iOS neexistujú žiadne aplikácie na priame sťahovanie videa, existujú však spôsoby, ako to urobiť. Najprv otvoríme video v prehliadači a spustíme príkaz YouTube PIP&Dowloader cez štandardnú ponuku zdieľania. Nevyžaduje inštaláciu žiadnych ďalších aplikácií na našom zariadení. Klikneme na tlačidlo Uložiť video a vyberieme miesto uloženia – Galéria alebo aplikácia Súbory. Takto jednoducho si môžeme stiahnuť video z YouTube do telefónu.

Ako stiahnuť video z YouTube do počítača

Poďme sa pozrieť na to, ako si stiahnuť video z YouTube do počítača. Jeden z najjednoduchších spôsobov sťahovania videí z YouTube do počítača je pomocou YouTubeMP4. Najprv skopírujeme adresu URL videa YouTube. Potom si otvoríme stránku YouTubeMP4 a prilepíme odkaz do textového poľa. Stránka nám vygeneruje odkazy na stiahnutie a my si už len vyberieme, v akej kvalite si chceme video stiahnuť.

Ďalším bezplatným a jednoduchým nástrojom na sťahovanie videí z YouTube do počítača je pomocou písmen SS. Stačí, ak si na platforme YouTube otvoríme video, ktoré si chceme stiahnuť a do URL adresy zapíšeme písmená SS medzi predponu WWW a adresu youtube.com a potom stlačte kláves Enter. V tomto prípade nás automaticky prehodí na stránku, kde si opäť vyberieme kvalitu videa a zaklikneme tlačidlo Stiahnuť. Tieto spôsoby môžeme tiež používať aj pri sťahovaní videí z YouTube do mobilu. Vo výsledku môžeme tvrdiť, že sťahovanie videí z YouTube nie je náročný proces.