Kaderníctvo predstavuje ideálnu voľbu pri starostlivosti o vlasy. Potrebujete si ale vybrať kaderníka, ktorý je profesionál a vie čo robí. Práve preto by ste mali venovať výberu správneho kaderníka a kaderníctva dostatok pozornosti a následne si budete môcť užívať všetky výhody profesionálnej starostlivosti o vlasy. Ako si vybrať správne kaderníctvo a dobrého kaderníka?

Výber správneho kaderníka

Často počúvame príbehy, ako niekto príde o polovicu vlasov neprofesionálnym prístupom kaderníka – či už je to nekvalitným farbením alebo nesprávnym strihaním, či úpravou vlasov. Vlasy by u kaderníka mali dostať špeciálnu starostlivosť, predovšetkým vo forme hĺbkovej hydratácie a zastrihnutia končekov, či napríklad aj v podobe šetrného farbenia. Pravidelná návšteva kaderníka dokáže naozaj podporiť kvalitu Vašich vlasov – musíte si ale vybrať naozajstného odborníka, ktorý sa o Vaše vlasy aj náležite postará.

Pri výbere kaderníka je predovšetkým potrebné pozerať sa na odvedenú prácu. Recenzie vo forme fotiek, ale aj príbehov sú vítané, prípadne je ideálne získať informácie priamo od zákazníkov. Skúste sa popýtať k akým kaderníkom chodia Vaše priateľky a zdieľajte si navzájom skúsenosti. Marketingové stratégie nám dnes ale umožňujú si spraviť približný obraz o práci kaderníkov aj na základe zdieľaných fotografií.

Samozrejme je pri výbere podstatné aj vedieť Váš finančný rozpočet. Musíte si totiž vybrať taký kadernícky salón, ktorý sa nachádza vo Vašich finančných možnostiach. Kadernícke služby bývajú často pomerne finančne náročné, no správne a profesionálne ošetrenie vlasov ich udrží v lepšej kondícii po dlhšiu dobu.

Vyberajte si tiež overené salóny na základe recenzií, ale aj na základe tradícií a konkrétnych kaderníkov, ktorí v salóne pracujú. Prebieha u kaderníkov neustále doškoľovanie? Majú dostatočnú prax? Zúčastňujú sa na súťažiach, prípadne vyhrali nejaké ceny? Toto všetko sú podstatné veci, ktoré môžete nájsť aj priamo na internete, pokiaľ má kaderníctvo prehľadnú stránku. Takúto prehľadnú stránku poskytuje napríklad kaderníctvo Staré mesto, kde v priebehu pár minút získať prehľad o všetkých dôležitých informáciách.

Nielen dobrý kaderník, ale aj Vaša príprava je podstatná

Keď idete ku kaderníkovi, mali by ste mať tiež predstavu o tom, ako bude vyzerať finálny výsledok. Čím presnejšie ukážete a opíšete ako si predstavujete strih, či farbu, tým je pravdepodobnejšie, že získate želaný účes. Preto je dobré i dať tú námahu a nájsť si obrázky, videá a uložiť si ich do telefónu, aby ste to mohli kaderníkovi ukázať.

Zároveň je dobré sa aktívne zapájať počas procesu strihania. Môžete upozorniť, že sa Vám niečo nepáči a nepozdáva, namiesto toho ako len čakať a následne nebyť spokojný s výsledkom. Predsa len je niekedy náročné, aby kaderník presne zhmotnil Vaše predstavy, obzvlášť, keď presne nenačrtnete Vaše požiadavky, prípadne ich nesprávne popíšete.