Patríte medzi ľudí, ktorí sa s radosťou obracajú aj mimo svojho domu či bytu? Pre záhradkárov či jednoducho tých, ktorí občas musia vykonať rôzne exteriérové práce, trh dnes ponúka veľmi zaujímavé možnosti.

Madmat.sk má vo svojom popise „Internetový svet náradia“. Nie je to žiadna prázdna fráza, vďaka tomuto e-shopu si zadovážite naozaj rôznorodých pracovných pomocníkov. Na svoje si prídu napríklad aj záhradkári.

S krovinorezom sa už tak nenatrápite

Vyžínače či krovinorez moderného typu môžu byť vo vašej záhrade či na pozemku všeobecne naozaj veľmi prospešný. Cenovo dostupné sú dnes už aj prevedenia disponujúce vysokou efektivitou. Pomôžte si pri práci vďaka ich chrbtovým či ramenným popruhom či dokonca antivibračným systémom. Nie len tieto vymoženosti spravia prácu s nimi dostatočne pohodlnú. Finančnú úsporu si zaistíte úsporným vstrekovaním paliva, zabudnite aj na náročné štartovanie. Postupom času a technológií sa vylepšila aj ovládateľnosť, ktorú dotiahli výrobcovia do dokonalosti T-rukoväťami.

Nech je umývanie hračkou

Tlakový čistič už nie je žiadnou drahou vymoženosťou. Vysokotlakový pomocník funguje na jednoduchom, no zaužívanom a efektívnom princípe. Voda najprv vstúpi do neho, následne svoju prácu odvedie čerpadlo, ktoré je poháňané elektrickým alebo iným motorom. Jeho úlohou je dopraviť vodu k tryske pod tlakom. A tou následne môžeme umývať. Na čo konkrétne sa najviac využívajú?

  • Zámková dlažba
  • Automobily a iné vozidlá
  • Fasády
  • Terasy

Vysokotlakové prevedenia sú pri čistení mimoriadne účinné. Ďakovať za to môžeme tomu, že voda je vystrekovaná pri čistiacom procese pod dostatočne veľkým tlakom. Navyše sa s nimi ľahko manipuluje, k čomu dopomôžu aj kolieska či alebo rôzne druhy trysiek. Najznámejšími značkami a výrobcami sú napríklad Kärcher, Extol či Makita. Je len na vás, či vsadíte na slovenského výrobcu alebo budete dôverovať tým zahraničným. V každom prípade si tento prístroj určite nebudete vedieť vynachváliť.

Zdroj obrázku: Medvedeva Oxana / Shutterstock.com