Na to, aby ste si dokonale oddýchli a skrášlili vaše telo nemusíte nikam cestovať. Stačí vám vaša kúpeľňa, obľúbené kozmetické produkty a zopár sviečok. Domáci wellness podporí vašu psychickú pohodu a zároveň zregeneruje vaše vlasy, pleť a pokožku. Tu je zopár tipov, ako postupovať.

Starostlivosť o vlasy

Doprajte si pravidelnú výživu a regeneráciu vlasov, aby boli vlasy zdravé, krásne a žiarivé. Po umytí vlasov naneste po celých prameňoch masku. Masky a zábaly na vlasy sú mimoriadne hydratačné a pomáhajú vlasy zmäkčiť.  Ak si ich farbíte, pomôžu vám zachovať žiarivú farbu a oživia suché pramene. Maska dodá vašej korunke krásy silu a pružnosť.

Starostlivosť o pleť

Po opláchnutí vlasov vyjdite zo sprchy a vyberte si vašu obľúbenú masku na tvár. Urobte tento krok hneď po sprche, kedy sú vaše póry otvorené. Vďaka tomu živiny z masky jednoduchšie preniknú do hlbších vrstiev pokožky. Použite pred nanášaním masky kozmetickú čelenku, ktorá vaše čerstvo umyté vlasy ochráni pred znečistením pleťovou maskou.

Starostlivosť o telo

Zatiaľ, čo maska pôsobí na vašich vlasoch, siahnite po telovom peelingu. Telový peeling odstráni z vašej pokožky nečistoty, odumreté kožné bunky a omladí ju.  Začnite aplikovať peeling od chodidiel a krúživými pohybmi postupujte smerom nahor. Táto metóda pomáha stimulovať prietok krvi a zároveň účinne odstraňuje odumreté bunky. Po kúpeli naneste na telo hydratačný krém, ktorý pomôže pokožke obnoviť prirodzenú hydratačnú bariéru.

Vytvorte relaxačnú atmosféru

Pustite si obľúbenú upokojujúcu hudbu. Odporúčame vám zvoliť si zvuky prírody a zvuky jemných hudobných nástrojov. Následne si zapáľte niekoľko sviečok pre vytvorenie romantickej atmosféry. Vyskúšajte silu esenciálnych olejov a kvapnite zopár kvapiek do difuzéra alebo priamo do vody vo vani. Vytvorením oddychového priestoru sa budeme môcť hlbšie ponoriť do relaxácie.

Zdroj obrázku: Halfpoint / Shutterstock.com