Najlepšie parfémy na NOTINO.SK

“Parfém je neviditeľný, ale dôležitý a nenahraditeľný módny doplnok. Avizuje, že žena prichádza a pripomína kedy odišla.” – Coco Chanel.

Za parfém považujeme roztok vonných syntetických alebo prírodných látok a ich rôznorodých kombinácií. Kombináciami rôznych esenciálnych a aromatických látok vznikajú rôzne kombinácie, ktoré pôsobia na naše zmysly. V slovenčine sa používajú slová: parfém, parfum, voňavka, vôňa.

Na nákup parfémov sú výhodné kamenné obchody, kde si môžete parfémy ovoňať a vybrať ten pravý pre vás. Avšak v takýchto obchodoch sú často drahšie a preto pokiaľ ste si vybrali parfém vhodný pre vás, ale cena vás nepotešila, skúste sa pozrieť na mnohé eshopy. My vám ponúkame výber zo stránky Notino.sk.

Parfémy rozdeľuje na dámske a pánske.Toto rozdelenie je všeobecne známe. Zakladným rozdielom je,že pánske vône sú výraznejšie zatiaľ čo dámske sladšie a menej intenzívne. Je to najmä dôsledok vplyvu parfému na pokožku. Keďže dámy majú jemnejšiu pokožku a celkovú vôňu používajú najmä jemnejšie parfémy. Vône sa rozdeľujú taktiež podľa intezity a koncetrácie jednotlivých zložiek. Takto vône delíme na:

  • Parfém – najintezívnejšia vôňa, doba trvania: 6-8 hodín
  • Eau de Parfum (toaletný parfém)- trvá 4-5 hodín, menej intenzívna vôňa
  • Eau do Toilette (toaletná voda)- doba trvania 2-3 hodiny
  • Eau de Cologne (kolínska voda)- doba trvania do 2 hodín
  • Eau de Solide (EDS)- trvá do dvoch hodín

Okrem týchto najznámejších koncentrácií poznáme aj iné menej známe. Dôležité je tiež poznamenať, že čím menej intezívna a koncentrovaná vôňa je, tým je cena nižšia. Avšak samozrejme samotného produktu použijete omnoho viac. Poďme sa teda pozrieť na konkrétne produkty!

DÁMSKE PARFÉMY NA NOTINO.SK

  • Keď sa dostaneme na stránku Notino.sk konkrétne na sekciu parfémy, môžeme si vybrať z troch základných zložiek: Parfémy v akcii
  • Darčekové sady
  • Novinky
  • Limitované edície.

My vám prinášame výber top produktov zo všetkých týchto kategórií.

Prvým tipom je Chanel Coco Mademoiselle. Na samotnej krabičke môžeme vidieť, že koncentrácia je Eau de parfum, čo znamená že ide o veľmi kvalitnú vôňu. Na stránke Notino je ponúkana v 200, 100 ale aj 35 ml. Zloženie parfému je najmä kvetinové so štipkou vanilky a sviežeho pomaranča. Práve to prináša vyváženosť medzi jednotlivými zložkami. Za základne esencie tohoto parfému sú zmyselnosť a sebavedomie. Na Notino.sk ju nájdete v cene 199€/200 ml. Táto cena za takúto úžasnú vôňu je neskutočná, avšak s použitím našich zliav ju môžete zakúpiť ešte výhodnejšie. Tak neváhajte!

Ďalej sme pre vás vybrali vôňu Black Opium od Yves Saint Laurent. Ide taktiež o toaletný parfém. Samotná vôňa je inšpirovaná hudbou. Zaujímavé je, že kompozícia celej vône je podtrhnutá vôňou kávy. Predovšetkým sa tento parfém hodí na zimné mesiace a slávnostné príležitosti. Ide tiež o prevažne sladkú vôňu. Na Notino.sk ju môžete nájsť v 90,50 a 30 ml. Cena: 135€/90ml. Dôležité je poznamenať, že okrem klasickej Black Opium existujú aj novšie verzie, ktoré stoja za vyskúšanie.

Tretím tipom je vôňa Chloé-Chloé. Ide o jeden z najpredávanejších parfémov na tejto webovej stránke. Tento toaletný parfém má sviežu kvetinovo-púdrovú vôňu. Hlavou vône je frézia, liči a pivonka. Je vhodná na denné nosenie rovnako ako na slávnostné príležitosti. Na stránke sa predáva v 125,75,50 a 30ml. Cena za 125 ml je 116,67€. Vôňa je odrazom elegantného francúzskeho štýlu odevnej značky Chloé. Samotný flakónik je zdobený ručne viazanou mašľou v nežnej ružovej farbe. Vôňa je veľmi romatnická a podčiarkne nežnosť každej dámy. Ak vás cena nepríjemne prekvapila nezabúdajte, že môžete využiť zľavové kódy a kupóny, ktoré ponúkame.

 ZĽAVY NA PÁNSKE PARFÉMY NA NOTINO.SK

Okrem dám sme sapozrejme nemohli zabudnúť ani na pánov.

Prvým tipom od nás je Chanel- Bleu de Chanel. Tento taoletný parfém patrí medzi drevité aromatické vône, ktorý bol na trh uvedený v roku 2010. Na Notine sa predáva v 150 a 100ml. Cena za 150 ml je 166,90€. Túto vôňu tiež môžete dostať spolu s deostickom, či deosprejom. Pánske parfémy sú často cenovo nedostupné a preto neváhaj a vyskúšaj náš Notino zľavový kód. Práve na vône vyššej ceny sa oplatí uplatniť zľavu a tým získať vynikajúcu a výhodnú cenu špeciálne pre vás. 

Druhým toaletným parfémom, ktorý treba spomenúť je Giorgio Amrani Acqua di Gió Pour Homme. Je to vôňa pre silných mužov. Ide však o viac sviežu vôňu s obsahom vysokých koncentrácii ovocných aróm. Na Notino sa predáva v 200,100,50 a 30ml. Cena 135€/200ml. Tento parfém je hodnotený 5 hviezdičkami. Pomer ceny a kvality je veľmi výhodný. Samotná koncepcia značky Armani je od nadčasovosti, ale zároveň o tom aby sme sa nebáli byť iní.

Posledným tipom pre pánov je Hugo Boss No.6 Bottled. Táto vôňa je z nižšej cenovej kategórie. Ide o sviežu dreveno-korenitú vôňu vhodnú na každodenné nosenie. Predáva sa v 200,100,50 a 30ml. Cena 87€/200ml. Boss Bottled bola uvedená na trh v roku 1998 a bola veľmi svieža a nevšedná, čím si získala obrovskú popularitu. Na rebrčíkoch bestsellerov sa drží dodnes a má stovky užívateľov po celom svete.

ZÁSADY POUŽÍVANIA PARFÉMOV

Pri aplikácii na telo sa vyberajú dobre prekrvnené miesta- napríklad oblasť za ušami, na krku, medzi prsiami alebo na zápästí. Samotná aplikácia je veľmi individuálna, pretože každému vyhovuje iné množstvo parfému. Zásadou však je, že svieža vôňa vyžaduje dôkladnejšiu aplikáciu ako intenzívne drevité vône. Mnohé vône voňajú úplne inak na koži ako na oblečení. Veľmi zaujímavou vecou, ktorú môžete využiť pri vytváraní darčeka je, že si môžete na kupovaný produkt dať vygravírovať vlastný text za 3,99€. Takto môžete vytvoriť unikátny darček. Nezabúdajte tiež, že dodanie produktov od Notina je veľmi rýchle. Môžete využiť dopravu kuriérom (UPS) alebo osobný odber v Bratislave. Pri nákupe tiež môžete využívať rôzne zľavy alebo dopravu zadarmo.

Načo by ste teda mali pri výbere parfému dávať pozor?

Veľmi dôležité je skontrolovať aká je koncentrácia, alebo intenzita vône. K tomu vám pomôže naše rozdelenie. Dôležité je tiež pozorovať pomer ceny a kvality. Nezabúdajte že toaletný parfém, ktorý je drahší vám vydrží dlhšie ako lacnejšia toaletná voda. Taktiež by ste si mali ovoňať viacero druhov vôní, aby ste vedeli aký typ vône je vám najpríjemnejší. Keď splníte tieto predpoklady, mali by ste nájsť vôňu, ktorá vás bude vystihovať a bude sa príjemne dopĺňať s vašou osobnosťou. Veľa šťastia pri hľadaní.